„Старата госпожа” изхвърли „росонерите” от турнира за Купата на Италия след продължения (видео)

„Старата госпожа” изхвърли „росонерите” от турнира за Купата на Италия след продължения (видео)

Милан успя да спечели с 2:1 в редовното време, но в продълженията допусна изравняване и отпадна от надпреварата

Отборът на Ювентус се класира за финала на турнира за Купата на Италия, след като успя да отстрани Милан от полуфиналите на надпреварата.

„Старата госпожа” елиминира „росонерите” след продължения, като крайният резултат от мача реванш след 120 минути игра бе 2:2. Редовното време на срещата бе приключило при резултат 2:1 в полза на Милан, а първият двубой между двата тима от полуфиналите, проведен на „Сан Сиро”, отново бе завършил 2:1, но в полза на Ювентус.

Така в срещата реванш на „Ювентус Арена” се наложи изиграването на две продължения по 15 минути, във второто от които „бианконерите” успяха да отбележат попадение, като по този начин се добраха до равенство 2:2 и си осигуриха място на финала.

Първата по-добра възможност в мача се откри пред Алесандро Дел Пиеро, но нападателят на Ювентус не успя да намери очертанията на вратата. Милан пък отвърна с удари Алберто Акуилани и Златан Ибрахимович, но гол не падна, като при удара на шведския нападател на вратаря на Ювентус – Сторари, се наложи да се намесва.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Алесандро Дел Пиеро не остави шансове на Марко Амелия и откри за 1:0 в полза на „старата госпожа”. До края на първата част „бианконерите” пропиляха още възможности, като гол все пак не падна и след 45 минути игра резултатът бе 1:0 в полза на Ювентус.

”Росонерите” стартираха силно второто полувреме и още в 50-ата минута съумяха да възстановят равенството. Точен за 1:1 след страхотно изпълнение бе Джамел Месба, който се разписа с глава. Последваха възможности и пред двата отбора, като Милан все пак бе по-активен на терена и в 81-ата минута Макси Лопес със страхотен изстрел отбеляза за 2:1 в полза на гостите.

До края на редовното време Ювентус не съумя да се добере до равенството, а Милан така и не достигна до нов гол, което значеше, че предстои изиграването на две продължения по 15 минути.

Единственото попадение там бе дело на Мирко Вучинич в 96-ата минута. Националът на Черна гора стреля отдалеч, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Марко Амелия. Милан не успя да достигне до ново попадение, което да го класира напред, и по този начин отпадна от турнира за Купата на Италия. На финала пък Ювентус пък ще спори за трофея с победителя от сблъсъка Сиена-Наполи.

Манчестър Сити изсипва 100 милиона за заместник на Родри

Манчестър Сити е на път да финализира преговорите за изключително перспективния полузащитник на Лил, Аюб Буади, чиято пазарна стойност се оценява на приблизително 100 милиона евро

Феновете на ОФИ изкупуват билетите за мача с ЦСКА

Феновете на ОФИ показват огромен интерес към първия мач от плейофа в Лига Европа с ЦСКА

Арсенал отнесе Манчестър Сити с класика и спечели "Комюнити Шийлд"

Гол след 24 секунди даде тон за шампионите

Шведски национал става съотборник на Илия Груев

Нико Елведи ще премине от Борусия Мьонхенгладбах в Лийдс, съобщават медиите в Англия и Германия в неделя

Лукуми вече е в Торино за подпис с Ювентус

Защитникът на Болоня Джон Лукуми пристигна в Торино, за да премине медицинските си прегледи преди своя трансфер в Ювентус, потвърдиха „бианконерите“

Луис Енрике не взе двама нови за Суперкупата на Франция

Наставникът на Пари Сен Жермен Луис Енрике обяви групата на тима за тазвечершния сблъсък за Суперкупата на Франция срещу Ланс