Страхотно: Българин ще води юношите до 17 години на Байерн

Страхотно: Българин ще води юношите до 17 години на Байерн

Вижте подробности

Треньорският екип на Байерн (Мюнхен) започва новия сезон 2023/24 с почти никакви промени в персонала, но с някои нови позиции.

Досегашният старши треньор на U17 Михаел Хартман ще премине към U19 заедно със своя помощник Стефан Майснер.

Българинът Петър Гайдаров, за последно беше в U19 под ръководството на Дани Галм, който премина в Зандхаузен, ще поеме поста старши треньор на U17s, а негов помощник ще бъде Филип Депнер (преди U13).

Единственият външен "новодошъл" е Патрик Канют. 38-годишният притежател на лиценз А работи в академията на FSV Mainz 05 от 2016 г. до ноември 2020 г. Оттогава той е част от екипа от професионални треньори в Бундеслигата. В кампуса той поема U16 от Даниел Вебер, който напусна клуба и ще бъде главен треньор на женския отбор от Бундеслигата на 1. FC Köln за новия сезон.

Всичко остава по същия начин за аматьорите, които в понеделник започнаха подготовка за новия сезон в Баварската регионална лига. Дирк Тешке и Щефан Бък продължават да помагат на старши треньора Холгер Зайц.

"За нас е важно да имаме известна последователност в позициите на главния треньор, особено в областта на представянето, но също така да дадем възможност на нашите млади треньори да се развиват допълнително вътрешно. След като Дани Галм напусна , успяхме да запълним позициите U17 и U19 вътрешно много добре. Освен това в лицето на Патрик Каниут спечелихме треньор с много опит при младежите и в професионалния отбор на Майнц 05 за нашите U16. Той излъчва голямо очакване за своите нова роля в кампуса. Като цяло сме много доволни от това как сме позиционирани във всички отбори за предстоящия сезон", заяви Халил Алтинтоп, спортен директор на FC Bayern Campus.

Рома иска да привлече италианец от Атлетико

Распадори премина при “дюшекчиите” това лято

Компани не е доволен от съдията срещу Унион

Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани коментира победата с 3:2 над Унион Берлин от осминафиналите за Купата на Германия

Мбапе вече е пети по голове за 21-ви век

Нападателят на Реал Мадрид Килиан Мбапе се изкачи на пето място в класацията по брой голове, отбелязани за една календарна година през 21-и век

Испанските клубове на Любо Пенев събират 300 000 евро

Испанските отбори, в които е играл и е оставил сериозна следа Любослав Пенев - Атлетико Мадрид, Валенсия, Селта Виго и Компостела, са се заели със задачата да съберат 300 хиляди евро, колкото струва сложната операция на бившия нападател на националния отбор заради рак на бъбреците, пише изданието ABC.

Ливърпул не стигна до победата и срещу Съндърланд (ВИДЕО)

Флориан Вирц с дебютен гол за “мърсисайдци”

Лийдс и Груев нанесоха болезнена загуба на Челси (ВИДЕО)

Българският национал влезе от пейката и помогна за ценната победа

Арсенал спря Игор Тиаго и би Брентфорд (ВИДЕО)

"Артилеристите" отново на 5 точки пред Сити

Обратно на победния път: Реал Мадрид с класика в Билбао (ВИДЕО)

Нови два гола на Килиан Мбапе вдъхновиха тима за успех

Наполи оцеля в “рулетката” на дузпите срещу Каляри (ВИДЕО)

Български талант остана резерва за гостите