Страсбург излъга Метц в дербито

Страсбург излъга Метц в дербито

Гостите с трети пореден успех във френската Лига 1

Страсбург се наложи с 1:0 над Метц в скучно дерби на региона Гранд Ист във Франция, което се падна в 6-ия кръг на първенството.

Гостите стигнаха до успеха с попадение на Мухамаду Диара в 83-ата минута и събраха 10 точки, които ги изкачиха на 4-о място, на една точка от 3-ия Монако. Домакините останаха 9-и с 8 пункта.

Според вестник Фигаро, всички бързо ще забравят този мач, освен може би Патрик Виейра и привържениците на Страсбург. Световният шампион от 1998 г., който пристигна в Страсбург това лято, ще се наслади на този успех, тъй като е първи за него над регионалния съперник в 123-ото дерби на Гранд Ист. "Ако търсим шоуто, трябва да отидем на друг стадион, тъй като тази среща беше скучна и идеална за начало на неделната дрямка", обърна се към публиката сайтът на ТF1.

За Страсбург това е трети успех през сезона и първи като гост. Но успехът дойде и доста случайно, тъй като преди гола удари почти нямаше и двата отбора сякаш се бяха примирили с нулевото равенство.

Полицията арестува президента на Фенербахче

Вижте причината

Аморим: Бруно Фернандеш е абсолютно незаменим в Манчестър Юнайтед

Плеймейкърът и капитан Бруно Фернандеш е абсолютно незаменим в Манчестър Юнайтед, но неговото отсъствие заради контузия дава шанс на други футболисти да покажат израстване.

Синът на Анчелоти поема закъсал клуб в Серия А?

Според La Gazzetta dello Sport, Алберто Джилардино е близо до уволнение в Пиза и на негово място може да застане Давиде Анчелоти, син на Карло Анчелоти.

Въпросителни около защитник на Кристъл Палас

Мениджърът Оливер Глазнер не е сигурен кога защитникът Крис Ричардс ще се завърне в игра за английския футболен клуб Кристъл Палас, пише АП.

Томас Мюлер: На  Вирц  щеше да му е по-лесно да стартира в Байерн

Германският национал Флориан Вирц вероятно би имал по-лесно начало в Байерн Мюнхен, отколкото в Ливърпул, смята легендата на Байерн Томас Мюлер.

Арне Слот каза какво пречи на Ливърпул за топ 4

Ливърпул няма как да попадне в челната четворка на английското първенство по футбол, без да подобри играта си на статични положения, заяви мениджърът на отбора Арне Слот.