Тен Хаг: Гарначо има потенциал да стане играч от световна класа

Тен Хаг: Гарначо има потенциал да стане играч от световна класа

„За целта обаче му предстои дълъг път с много работа“

Нападателят на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо има потенциал да се превърне в играч от световна класа, ако продължи да работи здраво, заяви мениджърът Ерик тен Хаг преди съботното гостуване срещу Брайтън във Висшата лига.

20-годишният Гарначо асистира за дебютния гол на нападателя на Юнайтед  Джошуа Зиркзее при първата им победа с 1:0 в първенството срещу Фулъм и отбеляза гол в Къмюнити Шийлд срещу Манчестър Сити, който "червените дяволи" загубиха след изпълнение на дузпи.

Аржентинският национал, заедно с Коби Мейно, също вкараха при победата на Манчестър Юнайтед с 2:1 над Манчестър Сити на финала за ФА Къп миналия сезон.

"За да направи този скок до футболист от световна класа, той трябва да извърви дълъг път. Започва се с упорита работа. Това го доведе до мястото, където е сега, и това ще го доведе до това да стане играч от световна класа, защото съм съгласен, че той има потенциал", каза Тен Хаг пред медиите.

"Имаме нужда от страхотни футболисти, но мисля, че всеки отбор на върха се нуждае от ярка звезда. Гарначо определено има сили да бъде такъв", добави той.

19-годишният полузащитник на Юнайтед Коби Мейно приключи кампанията на Англия за Евро 2024 като основен играч в отбора на бившия мениджър Гарет Саутгейт и Тен Хаг каза, че опитът е усъвършенствал уменията му.

"Тези преживявания само ще му помогнат да стане по-добър играч през този сезон. Перфектният полузащитник е този, който е много добър в нападение и много добър в защита. Той е футболист, който може да го направи и може да играе като атакуващ полузащитник и като опорен полузащитник", коментира още мениджърът на "червените дяволи".

Удар по Наполи: Де Бройне е аут за четири месеца!

Белгийският полузащитник на Наполи - Кевин Де Бройне ще бъде аут от терените за 4 месеца, стана ясно от съобщение в социалните мрежи на неаполитанците

Алегри: Сами си направихме мача с Пиза труден

Наставникът на Милан Масимилиано Алегри говори пред медиите преди утрешното дерби с Аталанта в Серия А

Ювентус реши: Уволнява Тудор, три опции за следващ треньор

Игор Тудор вече е бил информиран от ръководството на Ювентус, че няма да продължи работата си като треньор на “бианконерите”, твърдят Фабрицио Романо и Джанлука Ди Марцио

Винисиус след смяната срещу Барса: Напускам отбора!

Яростната реакция на Винисиус при смяната му в Ел Класико е една от най-обсъжданите теми след победата на Реал Мадрид над Барселона с 2:1

Венгер: Ел Класико беше сблъсък на мъже срещу момчета

Бившият мениджър на Арсенал Арсен Венгер бе унищожителен в мнението си за Ел Класико между Реал Мадрид и Барселона, спечелено от столичани с 2:1

Трима контузени в Арсенал след успеха над Палас

Микел Артета все още не е сигурен колко сериозни са проблемите, заради които Уилям Салиба, Деклан Райс и Рикардо Калафиори бяха заменени при победата на Арсенал с 1:0 над Кристъл Палас

Бивш играч на Реал Мадрид и Валенсия почина внезапно

Бившият футболист на Реал Мадрид и Валенсия – Хосе Мануел Очоторена, почина внезапно

В Ювентус вече обсъждат уволнение на Тудор

Ръководството на Ювентус сериозно обмисля и се колебае какво да предприеме с треньора на тима Игор Тудор след поражението снощи от Лацио с 0:1, пише "Гадзета дело Спорт"

Карагър: Ливърпул е в криза

Бившият защитник на Ливърпул Джейми Карагър заяви, че някогашният му клуб е в „кризисен режим“, след като допусна четири поредни загуби в Премиър лийг, и постави под въпрос физическата мощ на шампионите