Тен Хаг: Не всичко е печелене на мачове

Тен Хаг: Не всичко е печелене на мачове

Мениджърът на Манчестър Юнайтед заяви, че иска да играе офанзивен футбол

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг бе изключително доволен от триумфа на неговия тим във финала за ФА Къп срещу Манчестър Сити с 2:1. Нидерландецът, който е подложен на много критики заради слабия сезон на “червените дяволи”, за пореден път заяви, че те са несправедливи и когато играчите му са здрави, неговият тим може да се представя на високо ниво. Все пак бившият наставник на Аякс отказа да коментира бъдещето си, което медиите в последните дни са категорични, че ще е вън от “Олд Трафорд”.

“Всички комплименти са за отбора. Видяхте как можем да играем, когато играчите са готови. Имахме идентичност. Някои дори не бяха напълно готови, но се представихме на много добро ниво. Може би три или четири пъти за тези две години разполагах с целия си състав. Дори днес ни липсваха играчи като Люк Шоу, Каземиро, Хари Магуайър. Не винаги играехме добър футбол, определено не, но трябваше да правим много компромиси. В крайна сметка всичко опира до печеленето на трофеи. Аз искам да играя динамичен и офанзивен футбол, но в крайна сметка всичко опира до печеленето на мачове. Всичко опира до характера, днес беше нашата единствена възможност и го постигнахме. Много се гордея с играчите. За нас обаче днес не бе въпрос само на местно съперничество, което, разбира се, е важно, а просто искахме да докажем нашата позиция след толкова неуспехи. Отборът показа много устойчивост, горд съм,” заяви Тен Хаг след успеха.

За нидерландският наставник това бе втори трофей в двете му години на “Олд Трафорд”, след като спечели Карабао Къп през миналата кампания. Той загуби именно от Манчестър Сити във финалния мач за ФА Къп през миналата година.

 

Рома се справи с Болоня и продължава гонитбата на топ 4

Рома запази шансовете си за място в топ 4, след като победи с 2:0 като гост Болоня в двубой от 34-тия кръг на Серия А

Скандал в Италия: Шефът на съдиите помагал на Интер!

Шефът на съдиите в Италия Джанлука Роки е разследван за спортна измама, отчасти заради избора на рефери, предпочитани от Интер през сезон 2024-25, съобщиха редица медии на Ботуша

Барселона вече охлажда шампанското след успех над Хетафе (ВИДЕО)

Барселона сложи край на лошата си серия при гостувания на Хетафе и победи с 2:0 отбора на Пепе Бордалас в мач от 32-рия кръг на Ла Лига

ОБЗОР: Ливърпул се изравни с Манчестър Юнайтед, Де Дзебри с първа победа в Тотнъм (ВИДЕО)

Уест Хем остана над чертата с гол в добавеното време

Байерн с обрат от 0:3 за едно полувреме в Бундеслигата (ВИДЕО)

Грандът от Мюнхен загря за ПСЖ с впечатляваща победа 4:3

Алавес удари Майорка (ВИДЕО)

С 2:1 в испанската „Ла Лига“