Тен Хаг: От Магуайър зависи колко ще играе

Тен Хаг: От Магуайър зависи колко ще играе

Мениджърът на Юнайтед иска да задържи Джони Еванс в състава

Решението на Хари Магуайър да откаже трансфер в Уест Хам и да остане в Манчестър Юнайтед не е проблем за мениджъра на “червените дяволи” Ерик тен Хаг. По принцип бившият капитан е твърда резерва в сметките на нидерландеца и на “Олд Трафорд” се надяваха да вземат пари за него, но англичанинът реши, че ще се бори за мястото си.

“От Хари зависи колко ще играе през сезона - заяви Тен Хаг. - Тук съм вече от година насам и Магуайър е наясно какво искам от един централен защитник и какво да очаква от мен. Знам, че той може да се справи и многократно съм го казвал. Но от него зависи да го покаже на терена. Става дума за характер и да ме убеди, че може да се справи, когато получи своя шанс. Щастлив съм, че той е тук при нас, защото се нуждаем от силен състав. Разполагаме с четирима централни защитници, а с Люк Шоу стават петима. Предстоят ни 50-60 мача, а и всички от тях са национали. Ето защо е хубаво, че Магуайър е тук.”

Наред с това мениджърът потвърди, че се преговаря с Джони Еванс за това той да остане в Юнайтед за целия сезон. 35-годишният защитник изкара лятната подготовка с отбора и взе участие в някои от контролите.

За Тен Хаг обаче като цяло тимът му не се нуждае от още нови футболисти това лято. “Добре сме на всички позиции, но все пак сме Манчестър Юнайтед и винаги ще се стремим да се подобряваме. Когато се появи възможност на пазара, ще действаме. Но и вярвам, че с наличните играчи сме готови да преследваме целите си”, оптимист е мениджърът.

Иначе наставникът посочи по-успешно представяне като гост като една от целите пред отбора през кампанията: “Трябва да сме по-решителни при двубоите на чужд терен, за да печелим повече точки в тях. Имаме основата за това. По-скоро в случая става дума за характер.”

В края Тен Хаг не отговори по същество на въпрос за бъдещето на Мейсън Грийнууд, за когото има вариант да бъде върнат в състава, след като делото срещу него беше прекратено.

Енцо Мареска иска Челси да изпробва различни тактики по време в САЩ

Мениджърът на Челси Енцо Мареска е доволен от представянето на "сините" при победата с 2:0 срещу ФК Лос Анджелис в груповата фаза на Световното клубно първенство.

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“