Тен Хаг: Отборът вече вярва, че може да отговаря

Тен Хаг: Отборът вече вярва, че може да отговаря

Специалистът беше много щастлив от успеха над Манчестър Сити

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг остана много доволен от победата на своя тим в градското дерби срещу Манчестър Сити след пълен обрат с 2:1. Нидерландцът отново наблегна на духа, който бе демонстриран от неговия тим, но също така призна, че има да работи още много по отношение на притежанието на топката в подобни дербита. Треньорът също така даде своята гледна точка по повод противоречивото изравнително попадение на Бруно Фернандеш, когато той отбеляза пред крака на Маркъс Рашфорд, макар че последният бе в засада.

“Първото полувреме играхме наистина добре. Защитавахме се добре и имахме добри възможности в нападение. Бяхме доволни на почивката. На полувремето трябваше да сменим Марсиал, тъй като той имаше някои оплаквания и двубоя се промени. Сити тръгна добре, а ние не бяхме проактивни, след което вкараха. Този отбор има дух, той вярва, че двубоя е 90 минути и можем да отвърнем. Наистина съм доволен от представянето ни,” заяви наставникът.

Тен Хаг опита да обясни своята гледна точка за изравнителното попадение, като го обвърза с противоречивите и сложни правила в момента, които са объркали и бранителите на “гражданите”.

“Мога да погледна ситуацията и от другата страна. Правилата в момента за объркващи за отбраната на защитаващия се отбор. Те казват, че Маркъс не докосва топката, не се намесва и след това Бруно дойде отзад. Но мога да го видя и от обратната гледна точка,” опита да обясни нидерландецът.

Относно Рашфорд, който в края на първата част седна на тревата и изглеждаше сякаш ще бъде заменен, но в крайна сметка това не се случи, той заяви:

“Играчите трябва да са издръжливи. Получаваш удари по време на мача, понякога боли, но трябва да продължиш. Трябва да го направиш, за да постигнеш добър резултат и добро представяне. Трябва да могат да се справят с тези моменти, когато страдат, но се жертват заради резултата. Вярата в тима се завърна, вървим в правилната посока. Трябва да работим повече по притежанието на топката, защото противниците имат добри футболисти и миг невнимание може да ти коства гол, което и видяхме днес,” каза Тен Хаг.

Хименес оперира глезен

Нападателят на Милан Сантяго Хименес ще се подложи на операция на десния си глезен, съобщи "Гадзета дело спорт".

Чикаго Файър с интерес към Роберт Левандовски

Сезонът в Мейджър Лийг Сокър вече приключи, като сега отборите са се ориентирали към селекцията си, а бившият тим на Христо Стоичков Чикаго Файър има интерес към голмайстора на Барселона Роберт Левандовски, твърди BBC Sport.

Бивш на ЦСКА стигна до трета белгийска дивизия

Бившият футболист на ЦСКА Брадли де Нойер се свлече до трета дивизия на Белгия едва година и половина, след като носи за последно червената фланелка.

Барселона победи трудно испанския третодивизионен КД Гуадалахара (ВИДЕО)

Головете паднаха късно през второто полувреме

Челси не допусна изненада и е на 1/2-финал в Карабао Къп (ВИДЕО)

Алехандро Гарначо и Педро Нето влязоха от пейката, за да донесат победата

Дембеле: Упоритата работа се отплаща (ВИДЕО)

Най-добрият футболист на ФИФА Усман Дембеле се наслаждава на "фантастична година" заедно със своите съотборници в Пари Сен Жермен.

НА ЖИВО: Кардиф - Челси 1:2 (ВИДЕО)

Следете мача на живо с нас тук

Мареска: На 100 процента съм отдаден на Челси

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви намерението си да продължи да работи с отбора.

Испанските съдии скочиха на Реал Мадрид

Търпението на испанските футболни съдии се изчерпа и те реагираха с дълго и категорично официално становище.