Теро Мантула дебютира за Финландия при 2:2 срещу Чехия

Нападателят на Селтик Теему Пуки на два пъти извеждаше Финландия напред, но чехите изравняваха

Защитникът на Лудогорец Теро Мантула направи дебют за националния отбор на Финландия при 2:2 с Чехия в контролна среща, играна на Олимпийския стадион в Хелзинки. Мантула се появи като смяна в началото на втората част и игра до края.

Пред малко над 6 500 зрители на полупразния стадион чехите излязоха без болния си капитан Томаш Росицки и контузения талисман Петър Чех. И четирите гола в мача паднаха преди почивката.

Нападателят на Селтик Теему Пуки (на снимката) откри резултата в 18-ата минута след пас на Александър Ринг, но веднага след центъра друг играч, подвизаващ се на Острова - Матей Видра от Уест Бромич, изравни резултата.

„Суоми” взе пример от съперника и също си върна преднината моментално. Спарв намери Пуки, който заби втория си гол за 2:1 и само за три минути паднаха три гола.

Нещата леко се укротиха, но в 36-ата минута Лимберски намери Хусбауер и атакуващият халф изравни резултата.

На почивката Теро Мантула замени Никлас Мокйсандер от Аякс и до края на мача записа първи минути с националната фланелка на Финландия.

И двамата треньори извършиха по общо 5 смени, но гол през втората част не падна и проверката завърши 2:2.