Точно той: Барса матира Атлетико с гол на Феликс (ВИДЕО)

Каталунците на 4 точки от върха след 4-та поредна победа в дербито

Барселона постигна четвърта поредна победа в дербито с Атлетико (Мадрид), след като спечели с минималното 1:0 домакинството си от XV кръг на испанската футболна Ла Лига.

Единственото попадение вкара Жоао Феликс, който играе при каталунците под наем точно от столичани и донесе успеха с гол в 28-ата минута.

С трите точки Барса вече има 34 и е на 4 от лидера Реал (Мадрид), както и от втория Жирона, докато „дюшекчиите“ останаха с 31 в своя актив, но и мач по-малко.

Срещата започна със страхотен шанс за домакините, но бразилецът Рафиня не можа да вкара от границата на малкото наказателно поле още в 57-ата секунда.

В 3-ата минута пък играещият под наем точно от Атлетико португалски национал Жоао Феликс изведе чудесно Роберт Левандовски, чийто шут бе блокиран самопожертвователно от Марио Ермосо.

Атлетико отговори в 5-ата минута, когато след грешка на домакините при изнасянето на топката Антоан Гризман изведе Науел Молина, който преодоля вратаря, но топката бе избита пред голлинията от Жул Кунде.

В 6-ата минута Левандовски пропусна отново, този път с глава, а в 13-ата полякът не успя да засече също от близка дистанция с воле и резултатът остана 0:0.

Барселона успя да материализира игровото си превъзходство в 28-ата минута, когато върна топката чак до своя вратар Иняки Пеня, след което осъществи светкавична контраатака.

Рафиня напредна към центъра и подаде към Жоао Феликс, чието първо докосване не бе най-доброто, но с второто португалецът майсторски прехвърли Ян Облак и откри резултата с левия крак, изразявайки радостта си с разперени ръце пред домакинските фенове – 1:0.

В 33-ата минута гостите бяха близо до изравняването, ала шутът на Ермосо по диагонала профуча покрай страничната греда.

Малко преди почивката домакините поискаха дузпа заради настъпване на Феликс в пеналта, но такава не бе отсъдена.

В последните секунди на първите 45 минути съдията на 2 пъти спря атаки на Барселона.

В първия случай той поднови играта със съдийска топка, след като пресече подаване, а скоро след това после попречи на Гюндоган да пробие, но даде знак играта да продължи.

Това стана с нови два пропуска на Левандовски, който в първо остана под топката, а после стреля пак с глава, но над вратата, за да дойде почивката при 1:0.

В 58-ата минута Рафиня направи страхотно двойно с Педри и стреля мощно, но нацели страничната греда.

Атлетико пропусна страхотен шанс в 61-ата минута, когато Алваро Мората не можа да засече от близка дистанция, а в 69-ата удар на Феликс премина на сантиметри от целта.

В 74-ата минута Барса пропиля 2 последователни възможности. Жул Кунде опита да подава от отлична за удар позиция, докато секунди след това Левандовски не бе концентриране и отново пропусна.

Десет минути преди края на редовното време Атлетико също удари гредата, след като върналият се в клуба именно от Барселона френски национал Антоан Гризман изпълни отлично един свободен удар, но вратарят успя да се намеси.

Секунди след това Гризман получи нов шанс от сходна позиция, ала този път улучи стената от футболисти.

В 86-ата минута Левандовски пак пропусна, след като се озова на добра стрелкова позиция. До края повече попадения не паднаха и така Барселона спечели дербито с Атлетико.

БАРСЕЛОНА – АТЛЕТИКО (МАДРИД) 1:0
1:0 Жоао Феликс (28)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАРСЕЛОНА: 13. Иняки Пеня, 4. Араухо, 23. Кунде, 15. Кристенсен, 2. Кансело, 8. Педри, 22. Гюндоган, 21. Де Йонг, 11. Рафиня, 14. Жоао Феликс, 9. Левандовски;

Мениджър: Шави;

АТЛЕТИКО (МАДРИД): 13. Облак, 22. Ермосо, 2. Хименес, 20. Витцел, 25. Рикелме, 5. Де Пау, 6. Коке, 14. Йоренте, 16. Молина, 7. Гризман, 19. Мората;

Мениджър: Диего Симеоне.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)