Торес се сбогува по най-добрия начин с Атлетико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хлапето бе капитан и вкара двата гола за 2:2 с Ейбар в емоционален мач

Нападателят Фернандо Торес вкара два гола в последния си мач с екипа на Атлетико Мадрид.

Той и неговите съотборници излязоха с фланелки, на които пишеше „В чест на сбогуването с Фернандо Торес. Хлапето – легенда!“, а Ел Ниньо се отблагодари по най-добрия начин и вкара двете попадения при домакинското равенство 2:2 в мача с Ейбар от последния XXXVIII кръг на Примера.

Гостите изненадващо откриха резултата в 35-ата минута след попадение на Кике, но скоро след това Торес вдигна на крака 63 229 зрители, устроили му подобаващо изпращане на стадион „Уанда Метрополитано“.

Нападателят, който бе капитан и ще напусне Мадрид през лятото, изравни резултата три минути преди почивката, а в 60-ата минута направи обрата пълен след пас на Диего Коща.

Само три по-късно обаче Лукас Ернандес остави „дюшекчиите“ с човек по-малко заради втория си жълт картон, а не след дълго гостите се възползваха от численото си предимство.

Те изравниха в 70-ата минута чрез Рубен Хименес и така завършиха сезона в средата на таблицата с 51 точки.

Атлетико пък финишира на втората позиция със 79 в своя актив.

По-рано през деня пък Атлетик загуби с 0:1 от Еспаньол в Билбао след гол на Давид Лопес още в деветата минута.

Така баските завършват с 43 точки, докато „папагалчетата“ събраха с шест повече.