Тотнъм нави Борнемут и подгони Арсенал (ВИДЕО)

Обзор на мача

Тотнъм записа много ценна победа с 3:1 над Борнемут като домакин в среща от 20-ия кръг на Висшата лига. По същото време Арсенал загуби с 1:2 от Фулъм, с което “шпорите” се доближиха на точка от “топчиите” в класирането.

В дълги периоди от двубоя Тотнъм беше надиграван от Борнемут, но гостите направиха множество пропуски, а в същото време домакините бяха по-точни. Папе Сар вкара за 1:0 след само девет минути игра, но малко след това се контузи и напусна игра, което поставя под въпрос участието му на турнира за Купата на Африка с тима на Сенегал.

След този гол “черешките” натиснаха и стигнаха до много шансове, а веднъж и гредата ги спря от изравнително попадение.

Тимът на Анге Постекоглу имаше късмет, че гостите продължиха да бъдат неточни и след почивката и в крайна сметка се възползва, стигайки до нови два гола, реализирани от капитана Хюн-Мин Сон (71’) и Ричарлисон (80’). Чак след това Алекс Скот (84’) отбеляза почетно попадение за Борнемут. В останалото време и домакините удариха една греда.