Тотнъм победи Бърнли, задмина Арсенал (ВИДЕО)

Хари Кейн от дузпа донесе безценните 3 точки

Тотнъм победи като домакин Бърнли с 1:0 в мач от предпоследния 37-ми кръг на Висшата лига на Англия. Единственото попадение в двубоя бе дело на Хари Кейн от дузпа в осмата минута на добавеното време на първото полувреме.

По този начин “шпорите” на Антонио Конте временно заеха четвъртото място в класирането на В
исшата лига и ще останат на него поне до утре, когато Арсенал гостува на Нюкасъл. Тотнъм събра 68 точки, а Арсенал е с 66. Третият Челси е със 70 от 36 мача. Бърнли е 18-и с 34 точки и е застрашен от изпадане.

В добавеното време на първата част първо в 49-тата минута Хари Кейн направи голям пропуск, стреляйки в аут, въпреки че бе изпуснат от защитата на Бърнли в наказателното поле. Дълбоко в допълнителното време обаче бе отсъдена дузпа за Тотнъм за игра с ръка на Ашли Барнс. Вследствие на това в 53-тата минута Кейн реализира дузпа с шут по земя, при който стражът не мръдна.