Тотнъм подчини Фулъм в лондонското дерби и остава недосегаем на върха (ВИДЕО)

Сон вкара гол и добави асистенция за 2:0

Тотнъм победи Фулъм с 2:0 и поведе еднолично във Висшата лига на Англия. Хюн-Мин Сон изигра отличен мач, вкарвайки първия гол и добавяйки асистенция за втория, който бе дело на Мадисън.

Нулевото равенство беше разчупено в 36-ата минута след груба грешка при изнасянето на топката от страна на гостите. Баси не успя да намери свой съотборник в центъра на терена, футболист на „шпорите” пресече подаването и намери Ричарлисон в предни позиции. Бразилецът веднага видя свободния на границата на наказателното поле Хюн Мин Сон и му подаде, а кореецът, след като преодоля двама бранители на гостите, с техничен удар от границата на пеналта не остави шансове на Лено.

В минутите до края на първото полувреме „шпорите” имаха още няколко добри възможности за гол, но късметът покри гостите, които съумяха да се оттеглят на почивка само с гол пасив.

До голяма степен всичко в дербито бе решено в 54-ата минута, когато домакините вкараха нов гол. Този път точен бе Джеймс Мадисън, който бе изведен от Хюн Мин Сон след нова грешка на бранителя на гостите Калвин Баси.

Седем минути преди края на редовното време гостите стигнаха до най-чистото си положение през втората част. Раул Хименес бе изведен отдясно и стреля много силно по диагонала, но Викарио отново показа класа на вратата на Тотнъм и спаси.

Хари Уилсън имаше последния шанс в мача, но останал сам срещу вратаря на Тотнъм се засуети и позволи ударът му да бъде блокирано от Емерсон Роял.