Треньорът на Зрински: Вярвахме от началото до края

Треньорът на Зрински: Вярвахме от началото до края

Вижте какво каза Марио Иванкович

Зрински Мостар има шанс отново да играе в групите на Лигата на Конференциите, а старши треньорът им Марио Иванкович е на мнение, че футболистите му са стигнали до плейофа на третия турнир на УЕФА напълно заслужено. Снощи отборът от Босна и Херцеговина постигна успех с 2:0 на свой терен над Ботев (Пловдив) и така обърна общия резултат до 3:2, заличавайки поражението в първата среща.

"Вярвахме от началото до края. Може би не започнахме добре в първите 15 минути, но впоследствие се вдигнахме. Имахме дузпа, която не реализирахме. За радост не ни се отрази, но пък вкарахме гол, а и след това им изгониха и човек", коментира Иванкович. "На полувремето си поговорихме и се разбрахме да си играем нашата игра. Не беше задължително да вкарваме втори гол в 90-те минути. Можеше да стане и след 120. Но сега никой не е по-щастлив от нас".

След това го попитаха и за Акере – човекът, който в края на първото полувреме пропусна сам срещу вратаря, но след червения картон на Антоан Конте трябваше на почивката да остане в съблекалнята, заменен от Укаки Укаки. И колко е помогнал този факт, че бързият нападател на българите е бил избран за смяна от треньора на Ботев, за да се вкара още един играч в защитата.

"Не сме се притеснявали от съперника. Имахме проблем с Чорлука, който трябваше да излезе от игра след пет минути. За радост Керим Мемия го замести перфектно. След някои лоши мачове имаше съмнения в нашите фенове, че ще се справим. Но футболистите ни в екстремни ситуации като тази показаха, че имат класа, доказаха се пред феновете и с победа продължиха напред.

Следващият съперник на Зрински Мостар ще бъде португалският Витория Гимараеш, който отстрани с две победи швейцарския Цюрих, като мачовете ще се играят на 22-и и 29-и август.

ОБЗОР: Огромни изненади в мачовете от Шампионска лига

Проследихме купища обрати в първия ден от 5-ия кръг

Ювентус ликува в късна драма срещу Бодьо/Глимт (ВИДЕО)

“Златна резерва” на Лучано Спалети с основна заслуга за победата

Филип Кръстев с първи гол в Чемпиъншип! (ВИДЕО)

Българският национал се разписа за Оксфорд Юнайтед срещу Норич

Фантастичен Челси се разправи с Барса - 3:0 (ВИДЕО)

VAR отмени още 3 гола на "сините"

Мениджърът на Арсенал иска енергията от Висшата лига в Шампионската

Мениджърът на Арсенал Микел Артета призова както своите играчи, така и феновете да покажат същата енергия и отдаденост срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига, както направиха при победата над Тотнъм (4:1) през уикенда.

Алонсо призна за трудности в Реал М

Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо призна, че воденият от него отборът се намира в труден момент.

Арне Слот за представянето на Ливърпул: Абсурдно, но не и невероятно

Ливърпул ще опита да спре слабата си серия чрез двубоя от основната фаза на Шампионската лига срещу ПСВ Айндховен в сряда вечерта.

Бенфика и Юнион Сен Жилоаз  бият в Шампионската лига (ВИДЕО)

Бенфика и Юнион Сен Жилоаз постигнаха победи като гости в петия кръг от основната фаза на Шампионската лига. Португалците се наложиха с 2:0 над Аякс, докато отборът от Белгия спечели с 1:0 срещу Галатасарай.

Хари Кейн мисли само за Байерн

Байерн Мюнхен ще проведе преговори за подновяване на договора на звездата си Хари Кейн.