Трилър на "Меаца", Интер оцеля по чудо (ВИДЕО)

Пропусната дузпа в 100-ата минута

Интер избегна чутовно издънка срещу Верона в първия си мач за 2024 година в Серия А при драматичен успех с 2:1.

Двубоят от 19 кръг бе съпътстван от невиждан трилър, след като две от попаденията паднаха в заключителния четвърт час на срещата на "Джузепе Меаца", а гостите пропуснаха и дузпа в сенния миг.

Резултатът бе открит още в 13-ата минута, когато Лаутаро Мартинес продължи похода си към голмайсторския приз за сезона. Аржентинецът завърши по перфектен начин отлична атака на домакините, възползвайки се от извеждащ пас на Хенрик Мхитарян.

Последваха скучни минути, в които темпото на игра не впечатляваше, а "Меаца" ставаше свидетел на твърде пестелива игра на "нерадзурите". В 74-ата минута всичко се промени. Марко Арнаутович загуби топката в половината на гостите, които организираха контраатака, а отблизо Тома Анри с едно докосване отклони подаване на Дуда в мрежата на Ян Зомер.

Последва фрапантен пропуск на Арнаутович, чийто поява на терена бе съпътствана от куп гафове. От непосредствена близост таранът изби влизаща и без това топка. Лудите минути останаха за добавеното време. Тогава Интер поведе отново. Бомбен удар на Андреа Бастони срещна напречната греда, последва далечен шут, който бе избит Монтипо в краката на Давиде Фратези, който от 2 метра не сгреши - 2:1.

В последната минута на продължението стражът на Верона се включи в атака при изпълнение на ъглов удар, Интер успя да овладее и организира бърза атака, която обаче не доведе до гол, а ВАР се намеси, за да покаже нарушение в наказателното поле на домакините - дузпа за гостите. Зад топката застана Анри, който бе изравнил по-рано, но сега неговото изпълнение срещна гредата, а Интер оцеля.

В класирането тимът на Симоне Индзаги вече има 5 точки аванс пред Ювентус, който в неделя гостува на последния Салернитана на Филипо Индзаги.

Рома си отдъхна: Дибала ще е на линия за реванша с Байер