Трима от Ман Сити номинирани за играч на годината

Трима от Ман Сити номинирани за играч на годината

Вижте кои са те

Голмайсторът Ерлинг Холанд е един от тримата от Манчестър Сити, номинирани за приза за "Играч на годината" на Асоциацията на професионалните футболисти.

"Гражданите" спечелиха требъл от титла във Висшата лига, купа на Англия и трофея в Шампионската лига, а 23-годишният Холанд реализира 52 гола във всички турнири в най-успешния сезон в историята на клуба.

Освен норвежеца, сред кандидатите за наградата са и съотборниците му Кевин де Бройне и Джон Стоунс, които също изиграха ключова роля за требъла.

Холанд има и един сънародник сред съперниците си за наградата. Това е капитанът на Арсенал Мартин Йодегор. От тима на "артилеристите" е номиниран и английският национал Букайо Сака.

Последният играч в обявения днес списък е капитанът на националния отбор на Англия Хари Кейн, който този месец осъществи трансфер от Тотнъм в германския шампион Байерн Мюнхен. Кейн вкара 30 гола през миналия сезон във Висшата лига, но това не бе достатъчно за спечелването на "златната обувка", тъй като Холанд завърши с 36.

Овиедо и Осасуна се занулиха в „Ла Лига“(ВИДЕО)

Това беше първата среща между двата отбора от 2019 година насам

Евертън взе точка от Съндърланд (ВИДЕО)

Равенство 1:1 на "Стейдиъм ъф Лайт"

Кошмар: Треньор почина по време на мач от елита на Сърбия

Босненският треньор Младен Жижович почина днес, след като се срина на пейката по време на мач от сръбската Суперлига.

Лацио продължи възхода с 2:0 над Каляри (ВИДЕО)

„Орлите“ вече са в серия от 5 мача без загуба и 4 „сухи мрежи“

Дебютът на Погба отново се отлага

Халфът е с разтежение на глезена, разкри треньорът на Монако

Треньорът на ПСЖ: Знаем колко ще ни е трудно срещу Байерн

„За да разберем кой е най-добрият отбор в Европа, трябва да изчакаме края на сезона“, смята Луис Енрике

Треньорът на Реал щастлив, че се завръща на „Анфийлд“

Шаби Алонсо си спомни как Трент е започнал в Ливърпул

На Острова: Агент заплашил с пистолет футболист от Висшата лига

Няма съобщения за пострадали при инцидента

Гол в 93-ата минута донесе дебютна победа на Дженоа в Серия А (ВИДЕО)

След успех с 2:1 над Сасуоло в първия мач без Виейра