Триумф на Уелс разклати Хърватия за Евро 2024 (ВИДЕО)

Триумф на Уелс разклати Хърватия за Евро 2024 (ВИДЕО)

Турция все по-близо до финалите

Уелс записа изключително важен успех над третия в света тим на Хърватия с 2:1 в квалификация от група D за Евро 2024.

Халфът на Фулъм Хари Уилсън на два пъти донесе историческата първа победа над шахматистите, а почетно за гостите от Загреб се разписа Марио Пашалич.

Резултатът бе открит две минути след почивката, когато полузащитникът бе изведен зад отбраната, а технично докосване във въздуха прати топката покрай вратаря на съперника Доминик Ливакович. След час игра Уилсън отново взриви трибуните в Кардиф, след като се разписа с глава. 

Четвърт час преди края Пашалич с глава се възползва от грешно позициониране на отбраната на домакините и върна Хърватия в двубоя. До края Лука Модрич и компания вдигнаха оборотите в търсене на поне точка, но това не се случи. С победата Уелс се изръвни с Хърватия и двата отбора вече имат по 10 точки. Лидер и почти сигурен участник в кледващата фаза е Турция, ударил убедително Литва с 4:0.

Това бе второ поредно крушение за Хърватия, след като преди дни тимът на Златко Далич отстъпи с 0:1 на Турция у дома. 

Гюозтепе на Мъри представи двама нови

Турският елитен клуб Гьозтепе (Измир), воден от българския треньор Станимир Стоилов, обяви първите си две летни попълнения, а също така и плановете за лятната подготовка.

Доку подписва нов договор с Манчестър Сити

Крилото на Манчестър Сити Жереми Доку ще подпише нов договор с клуба, съобщава Фабрицио Романо

Ювентус официално откупи Фатиканте от Лече

Ювентус закупи окончателно правата на Джакомо Фатиканте от Лече, информира агенция АНСА

Нико Уилямс е готов да играе за Атлетик Билбао до края на кариерата си

Испанският национал Нико Уилямс заяви, че е готов да остане в Атлетик Билбао до края на кариерата си

Арсенал започва новия сезон във Висшата лига срещу новак

Шампионът Арсенал ще открие новия сезон във Висшата лига по футбол на Англия срещу новака Ковънтри Сити на 21 август

Българин стана треньор в Ла Лига

Петър Гайдаров влезе в щаба на Един Терзич в Атлетик Билбао