Троа се размина със само два гола от ПСЖ (ВИДЕО)

Троа се размина със само два гола от ПСЖ (ВИДЕО)

Парижани с куп ситуации пред врата, но по-слаба реализация

ПСЖ победи с 2:0 като гост Троа в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Лидерът в класирането показа страхотна игра и пълна доминация през цялата среща, като двата гола са най-малкото, което домакините можеха да получат. 

Въпреки, че първият точен удар за мача беше именно в очертанията на Алфонс Ареола още в 4-та минута, след това парижани показаха сериозно приемущество. В 7-та минута Ди Мария беше спрян от Зелазни, десет минути по-късно отново аржентинецът не успя да отбележи, а малко след това Рабио и Курзава се отчетоха с точни удари, но не достатъчно, за да отбележат гол. 

Преди почивката ПСЖ записа 4 удара по посока на Зелазни за 4 минути, но отново без успех. След началото на второто полувреме гостите най-накрая успяха да отбележат, след като в 47-та минута Ди Мария се възползва от перфектен пас от Дракслер в коридор и успя да преодолее стража на домакините за 0:1. 

ПСЖ продължи да е пълен господар на терена и в 77-та минута Кристофер Нкунку оформи крайния резултат. 20-годишният халф успя да се възползва от подаване на Дани Алвеш и реализира втория гол. 

Така ПСЖ събра 74 точки и продължава да е на 14 точки пред Монако, докато Троа падна на 18-то място с 28 точки и вече се намира в зоната на изпадащите. 

Съотборник на Груев отива в Уест Хем

Лийдс изпраща нападателя под наем при “чуковете”

 Астън Вила обяви две нови дефанзивни попълнения

Английският футболен клуб Астън Вила обяви две нови дефанзивни попълнения - вратаря Зион Сузуки и централния защитник Матео Руджери.

Кариерата на Джамал Мусиала не е поставена под риск

Кариерата на полузащитника Джамал Мусиала не е поставена под риск, съобщиха от Байерн Мюнхен за ДПА.

Монако разтрогна договора си с Пол Погба

Футболният Монако и халфът на тима Пол Погба разтрогнаха договора помежду им по взаимно съгласие, съобщиха от клуба.

Манчестър Юнайтед разсъждава за нов нападател

В Манчестър Юнайтед все още обмислят варианти за привличане на нов нападател през лятото.

Жозе Моуриньо говорил с Родри преди трансфера му в Барселона

Старши треньорът на Реал Мадрид - Жозе Моуриньо, разкри, че е говорил с Родри за потенциален трансфер в испанската столица, но полузащитникът е "имал съмнения" относно преминаването му на "Сантяго Бернабеу", което е накарало португалския специалист да се усъмни в неговото привличане.