Цената на Десподов скочи до 7 милиона евро

Цената на Десподов скочи до 7 милиона евро

Капитанът на националния ни отбор струва на ПАОК 3 милиона преди година

Трансферната стойност на българското крило на ПАОК Кирил Десподов се е увеличила повече от два пъти, откакто е пристигнал край Бялата кула на брега на Егейско море, пише сайтът sportdog.gr. В момента срещу името на 27-годишната българска звезда в сайта transfermarkt.com стои сумата от 7 милиона евро, а преди малко повече от година цената му е била малко под 4,5 милиона. В началото на септември 2023-а година, малко преди затварянето на трансферния период, ПАОК се разбра с Лудогорец и доведе в Гърция за 3 милиона евро Кирил Десподов - български флангови нападател с престой в Каляри и Щурм (Грац), преди да се върне в страната си и да се превърне в оръжие номер 1 в атаката на Лудогорец.

"Това несъмнено беше впечатляващ и смислен ход, тъй като след като намери ритъма си, 27-годишният ас помогна на отбора си да спечели титлата. И най-важното, статистиката му беше наистина впечатляваща за новобранец в Суперлигата. Десподов взе участие в общо 58 мача във всички турнири, в които отбеляза 17 гола и направи 15 асистенции, пише изданието и посочна колко е важен българинът за тима. И подчертава, че "дали трансферът е успешен или не, изобщо не се обсъжда". "Показателно е все пак, че борсовата му стойност, когато дойде в Солун, беше 4,5 милиона евро, а след сезона, който управляваше, достигна 7 милиона евро", се казва още в материала.

"Проблемът на българския ас е, че полудява, когато не е в титулярния състав! Отчитайки фактите, няма много причини той да седи на пейката, когато е здрав. Разбира се, Константелиас трябва да играе поради много причини. Очевидно Живкович е играч, който може да промени хода на играта по всяко време, както и Тайсон. И ако всички те в един и същи момент започват като титуляри, за Десподов няма как да има място в 11-те".

"Черно-белите" от Солун вече пристигнаха в Истанбул, където утре ще открият кампанията си в Лига Европа срещу Галатасарай. Няма яснота дали Десподов ще започне като титуляр, макар в последните два шампионатни двубоя – срещу Панатинайкос и срещу НФК Волос да започне в стартовия състав.

"Още повече, че Десподов вече е направил много пари в кариерата си и единственото, което го интересува е да играе за удоволствие на високо ниво. Може би дори за него нито е толкова важно да направи нов трансфер, нито да спечели повече пари. Той иска да играе, защото с право смята, че го заслужава и мястото му не е на пейката", завършва анализът.

Рубен Аморим: Лига Европа няма да спаси сезона на Манчестър Юнайтед

Това е най-слабата кампания на „червените дяволи“ в ерата на Висшата лига

Реднап се извини за неуместна шега спрямо Томас Тухел

Пенсионираният треньор призна вината си

Валдано с много тежки критики по адрес на Реал (Мадрид)

Бившият играч, треньор и директор на "кралете" редовно коментира събитията около клуба

В Испания: Анчелоти иска да остане в Реал (Мадрид)

Очевидно специалистът не иска все още да си тръгва

Японци разплакаха Роналдо и Ал Насър в азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Саудитският тим се провали

Постекоглу: Тотнъм не подценява предизвикателството в Лига Европа

"Бодьо/Глимт e много постоянен отбор в последните години"

Изненада! Марсилия ще търси нов треньор, Де Дзерби си тръгва

Той е получил страхотна оферта от саудитски клуб

ОФИЦИАЛНО: Рюдигер отнесе много тежко наказание заради своеволията си

Той бе наказан за цели шест мача

Барселона и Интер спряха дъха със зрелищно 3:3 (ВИДЕО)

Страхотно шоу в Каталуня, всичко ще се реши в Милано