Тухел: Имаме нужда от натиск за топрезултати

Тухел: Имаме нужда от натиск за топрезултати

Вижте какво каза треньорът на Байерн преди реванша с Лацио

Байерн Мюнхен ще трябва да чувства напрежение, ако иска да се представи достатъчно добре, за да преодолее пасива от 1 гол, който има срещу Лацио преди реванша от осминафиналите на Шампионската лига, смята старши треньорът на германския шампион Томас Тухел.

Баварците посрещат италианския тим във вторник вечер в Мюнхен. Те спечелиха само веднъж в последните си пет срещи във всички турнири, което доведе до решението за раздяла с Тухел в края на сезона, година по-рано от продължителността на договора му.

"Мисля, че ситуацията за нас е ясна, но за топ представяне има нужда и от известен натиск", коментира още Томас Тухел на пресконференцията преди двубоя.

"Последните ни резултати, включително загубата в Италия в първия мач с Лацио, означават, че няма да ни бъде супер лесно утре. Напрежението е необходимо и ще го има утре. Трябва да победим с два гола разлика срещу италиански отбор и то на Маурицио Сари. Летвата е много високо", продължи Тухел.

Попитан дали отпадане от Лацио би означавало непосредствена раздяла с клуба, специалистът отговори: "Това не зависи от мен."

"Знам, че се съгласихме по темата и обявихме решението, но може да сте сигурни, че никой няма по-голяма амбизия от мен за срещата с Лацио", добави Томас Тухел.

"Утре всяка минута ще бъде важна. Трябва и търпение, да, защото може да има нервност, ако всичко се проточи. Но нямаме време за губене. Трябва да сме хладнокръвни и същевременно да играем с емоция, за да вкараме повече голове от Лацио", завърши старши треньорът на Байерн Мюнхен.

Нико Ковач: Целта ни е да побеждаваме всеки мач

Треньорът на Борусия Дортмунд Нико Ковач коментира ситуацията в отбора след загубата с 2:3 в Дер Класикер от Байерн Мюнхен

Ливърпул следи отблизо защитник на Айнтрахт

Скаути на английския Ливърпул са били забелязани на стадиона на Айнтрахт Франкфурт в двубоя срещу Фрайбург от Бундеслигата, съобщава журналистът Флориан Плетенберг

Слот: Целите ни са Шампионска лига и ФА Къп

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот разкри какви ще са целите на тима до края на сезона

Интер и Ювентус в битка за вратаря на Тотнъм

Вратарят на Тотнъм Гулиелмо Викарио иска да напусне клуба през лятото и да се завърне в Италия, като вече е дал съгласието си за трансфер в Интер, съобщава Николо Скира

Нов регламент в Чемпиъншип на Англия

Повече отбори в плейофите за влизане

Витиня: Глупаво ще е да си тръгна от ПСЖ

Халфът на Пари Сен Жермен Витиня беше категоричен, че предпочита да остане на “Парк де Пренс”, вместо да премине в Реал Мадрид или клуб от Саудитска Арабия