Тунчев: В Арда съжаляваме, че не победихме ХИК

Тунчев: В Арда съжаляваме, че не победихме ХИК
Източник: БГНЕС

„Създадохме достатъчно на брой ситуации, в които трябваше да отбележим“

„Разбира се, че съжаляваме, че не победихме. Създадохме достатъчно на брой ситуации, в които трябваше да отбележим гол.“

Това каза треньорът Александър Тунчев след нулевото равенство на Арда срещу финландския ХИК (Хелзинки) в Кърджали от втория квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите.

„Липсата на концентрация или на завършващия удар, донякъде и шансът, ни изневериха и не успяхме да вкараме гол. Но момчетата се раздадоха, хвърлиха доста усилия и се справихме доста добре. Така на пръв поглед мисля, че отборът на ХИК няма удар в нашата врата. А това означава, че целият отбор се е справил във фаза защита. Да, на моменти през първото полувреме гостите владееха топката, но това не беше толкова опасно, защото беше в средата на терена. Поздравих ги всички за себераздаването, което показаха. Наистина съжаляваме, че не победихме, но пък първа, историческа точка за Арда в Европа беше постигната днес", каза Тунчев след края на срещата.

"Имахме като план да се опитаме да имаме подавания от единия фланг на другия и да отворим пространства, които да търсим. Имаше излизания, намерихме ги, но последния или предпоследния пас ни убягваше и поради тази причина не успяхме да отбележим този така важен гол за нас".

На реванша срещата ще се играе на изкуствен терен и треньорът на Арда беше попитан как това ще повлияе на срещата:

"Със сигурност ще окаже някакво влияние, но сме играли през зимата контроли на изкуствен терен. Със сигурност те ще имат предимство, но ще се опитаме да се подготвим по най-добрия начин. Но за мене мачът е отворен и всичко може да се случи. Ние отиваме в Хелзинки с награсата да продължим в следващия кръг“, допълни Тунчев след 0:0 между Арда и ХИК.

Помощникът на Дешан: Момчетата искаха да направят нещо специално за Дидие

"Всички сме щастливи от победата и доволни, че той отново ще бъде при нас", каза Ги Стефан

Де ла Фуенте: Гордея се с този отбор, вече сме 34 мача без загуба

„Беше труден, много интензивен мач", каза селекционерът на Испания

Италианско дерби за Джон Стоунс

Интер се включи в битката за подписа на английския национал Джон Стоунс, който е свободен агент след раздялата си с Манчестър Сити

Байерн Мюнхен и Лаймер се разбраха за новия договор

Австрийският защитник Конрад Лаймер ще продължи договора си с Байерн Мюнхен, след като продължителните преговори стигнаха до финал, съобщава телевизионният оператор Sky Germany

Милан е все по-близо до Гонсало Рамош

Милан е много близо до привличането на португалеца Гонсало Рамош от европейския шампион Пари Сен Жермен, пише вестник "Гадзета дело Спорт"

ОФИЦИАЛНО: Милан назначи нов директор

Милан официално назначи Масимо Калвели за нов главен изпълнителен директор на клуба, като промените в ръководството на „росонерите“ продължават с пълна сила след разочароващия сезон