УЕФА наказа Сърбия за расизъм

УЕФА наказа Сърбия за расизъм

Националният отбор по футбол на Сърбия ще играе при частично затварен стадион в следващите си два домакински мача и получи забрана да продава билети на своите фенове в две срещи като гост заради поведението на привържениците в срещите от Лигата на нациите срещу Швейцария и Дания миналия месец, съобщиха от УЕФА

"Сръбските фенове проявиха "расистко и дискриминационно" поведение, нанесоха щети на стадиона, хвърляха предмети и запалиха фойерверки по време на равенството 1:1 с Швейцария в Цюрих на 15 ноември", се казва в изявление на Дисциплинарния комитет на Европейската футболна централа.

"Подобни нарушения три дни по-късно при нулево домакинско равенство с Дания водят до частично затваряне на стадиона за един мач и активиране на условната санкция за частично затваряне за една среща от октомври", се добавя в изявлението.

Сърбия, която играе срещу Австрия у дома и като гост в плейофите през март, след като завърши на трето място в своята група, също беше глобена заради поведението на своите фенове, което включваше нахлуване на терена по време на мача с Дания.

Пирло няма да поеме Италия

Андреа Пирло няма да поеме националния отбор на Италия, въпреки че доскоро назначението му се смяташе за практически сигурно

Гвардиол преподписва със Сити до 2031г.

Защитникът Йошко Гуардиол е съгласен с нов договор с Манчестър Сити, според Фабрицио Романо

Няма почивка за националите от Байерн

Германските национали на Байерн Мюнхен, водени от капитана на националния отбор Йозуа Кимих, започнаха предсезонната подготовка с медицински прегледи заедно с други играчи, участвали на Световното първенство в Северна Америка това лято.

Олимпик Марсилия иска защитник на Реал Мадрид

Олимпик Марсилия може да привлече защитника на Реал Мадрид Раул Асенсио, според Mundo Deportivo.

Манчестър Юнайтед взе 19-годишен вратар

Английският футболен клуб Манчестър Юнайтед официално обяви трансфера на вратаря Кит Маргетсън от Суонси Сити.

Неста: Синът ми не може да повярва, че някога сме били световни шампиони

Легендарният защитник на Лацио и Милан и националния тим на Италия Алесандро Неста направи равносметка на кариерата си и текущите проблеми на „скуадра адзура“ в специално подкаст интервю.