Уест Бромич остави Евертън извън топ 4 с първа точка при Пепе Мел (ВИДЕО)

Уест Бромич остави Евертън извън топ 4 с първа точка при Пепе Мел (ВИДЕО)

"Дроздовете" се пребориха за 1:1 на "Дъ Хоутърнс" в битката на испанските мениджъри

Уест Бромич заслужи точка срещу Евертън за 1:1 на „Дъ Хоутърнс” в последната среща от 22-ия кръг на Висшата лига. Миралас изведе „карамелите” напред в края на първата част, а Диего Лугано донесе точка на „дроздовете” в домашния дебют на новия мениджър Пепе Мел.

Пепе Мел дебютира със загуба (0:1) от Саутхемптън миналата седмица, а сега за първи път водеше „дроздовете” пред домашна публика на „Дъ Хоутърнс”.

Евертън изпусна шанса да се върне в топ 4 и остава на шесто място с 42 точки, докато Уест Бромич заема 14-та позиция с 22 точки.

И двата отбора започнаха открито мача, но постепенно Евертън наложи своя стил на игра и упражни натиск. Овиедо намери Коулман, но опитът на крайния бранител беше блокиран.

Уест Бромич отговори с първия си добър шанс за гол, но Якоб стреля слабо по земя след пас на Анелка и Тим Хауърд лови.

Тъкмо домакините изравниха играта и получиха студен душ в 41-ата минута. Дистен изрита силно топката напред, Лукаку се пребори и отклони към противниковата врата, Кевин Миралас се пребори за топката и покрай вратаря намери долния ляв ъгъл за 1:0 в полза на „карамелите”.

Уест Бромич подобри значително играта си след почивката и заслужено се поздрави с първа точка под ръководството на Пепе Мел.

На почивката бившият играч на Евертън Виктор Аничебе замени Видра в тима на домакините и засилената атака веднага даде резултат в игрово отношение. Нямаше кой да засече добро центриране на Риджуел веднага след подновяването на играта, а Морисън стреля в ръцете на Хауърд.

Анелка центрира после, Аничебе се пребори с Ягиелка, но ударът му с глава бе отразен от американския страж. Домакините имаха претенции за дузпа при центриране на Брънт, но Майкъл Оливър прецени, че Овиедо не е направил нищо нередно.

Уест Бромич изравни като от нищото. Защитата на „карамелите” изчисти един корнер, но Джеймс Морисън центрира меко на първа греда и Диего Лугано с глава заби под гредата – 1:1 след 75 минути.

Бераино стреля опасно, а Лукаку центрира остро в последните минути, в които и двата отбора имаха своите шансове, но се задоволиха с една точка.

Уест Бромич - Евертън 1:1
0:1 41' Миралас
1:1 75' Лугано

Ханзи Флик: Пътят пред нас е дълъг

Барселона е лидер в Ла Лига с 4 точки разлика на върха

Мохамед Салах попадна в групата на Ливърпул срещу Брайтън

Арне Слот е провел наглед положителен разговор с египтянина

Трио на Манчестър Юнайтед под въпрос за Борнемут

Аморим все още не знае дали ще може да разчита на Мбемо, Мазрауи и Диало

Артета защити мястото на Жезус в Арсенал

Мениджърът заяви, че бразилецът ще остане в Арсенал и може да играе като централен нападател

Палмър и Фофана са на линия, но Делап е аут за Челси срещу Евертън

Мениджърът Енцо Мареска очаква дуото да се завърне в игра за Челси през уикенда

Бивш съотборник на Любо Пенев във Валенсия с обнадеждаваща новина

Половината от сумата за лечението му вече е събрана, разкри Фернандо Хинер

Реал (Мадрид) с финална оферта за нов договор към Винисиус

Ръководството на клуба представи на агента му окончателната си позиция

Тебас вярва, че Алосно ще реши проблемите в Реал Мадрид

Президентът на Ла Лига - Хавиер Тебас, сподели мнението си по една от най-актуалните теми в момента в Испания, а именно "бъдещето на Чаби Алонсо начело на Реал Мадрид".

Ница изравни антирекорд на Лудогорец в Лига Европа

Последният съперник на Лудогорец в турнира вече е в серия от 18 мача без победа