Уест Хем удържа Брайтън в Лондон (ВИДЕО)

"Чуковете" невзрачни след триумфа над Арсенал

Уест Хем и Брайтън не успяха да се изненадат, завършвайки 0:0 в двубой от 20-ия кръг на Висшата лига. Гостите бяха отборът, създал по-сериозните положения на “Лондон Стейдиъм”.

Треньорът на домакините Дейвид Мойс не можеше да разчита на редица основни играчи за срещата, сред които Лукас Пакета, получил контузия срещу Арсенал, както и Мохамед Кудус и Михаел Антонио.

“Чайките” доминираха леко през първото полувреме, като Дани Уелбек и Паскал Грос имаха положения да се разпишат, но Алфонс Ареола бе непоклатим. За Уест Хем пък Джеймс Уорд-Праус пропусна в средата на първата част.

След почивката "чайките" вдигнаха оборотите. В 58-ата минута Ареола спаси удар на Жоао Педро. Малко след това Еван Фъргюсън бе близо до откриващо попадение за “чайките”.

В 86-ата минута Якуб Модер пропусна да изведе гостите напред в резултата. В края на двубоя Алфонс Ареола направи спасяване при шут на Адам Лалана.

В крайна сметка Уест Хем и Брайтън се задоволиха с по една точка и остават съседи в класирането - "чуковете" са 6-и, а "чайките" 7-и.