Уест Хем взе капитана на Саутхямптън

Уест Хем взе капитана на Саутхямптън

Вижте подробности

Уест Хем обяви официално трансфера на английския национал Джеймс Уорд-Праус, който досега бе капитан на Саутхямптън.

28-годишният халф подписа договор с клуба от Лондон до 2027 година, като официалната му цена не се споменава, но според британските медии става въпрос за 35 милиона паунда. 

Уорд-Праус ще играе с фланелката с номер 7, като е известен с майсторските си изпълнения на статични положения. 

Уорд-Праус, който е юноша на Саутхямптън, напуска "Сейнт Мерис" след 422 мача с 57 гола и 55 асистенции за родния си клуб. Южняците вече се разделиха с някои от водещите си футболисти, след като през май изпаднаха във втория ешелон.

"Страхотно е да съм в Уест Хем Юнайтед", каза англичанинът, който е второто ново попълнение на "чуковете" след мексиканския национал Едсон Алварес.

"Доволен съм, че доведохме тук играч с качествата и опита на Джеймс. Той игра на много високо ниво във Висшата лига повече от десет години. Неговите лидерски качества са голям плюс за нас. Той е човек, който ще води тима в средата на терена", каза за Уорд-Праус мениджърът на "чуковете" Дейвид Мойс. 

Емери: Дано Рашфорд се върне в игра преди края на сезона

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери се надява Маркъс Рашфорд да може да играе отново до края на сезона, но засега не пожела да коментира дългосрочното му бъдеще, съобщава агенция ДПА

В ПСЖ са притеснени за Усман Дембеле

Пари Сен Жермен оценява състоянието на Усман Дембеле преди втория мач от полуфиналите на Шампионската лига срещу Арсенал следващата сряда

Артета: Боли ме, че отново се разминахме с титлата

Мениджърът на Арсенал Микел Артета призна, че го е заболяло, когато Ливърпул си гарантира спечелването на Висшата лига през миналата седмица

Гуардиола си взима почивка след Сити

Испанецът дори обмисля край на кариерата

Челси прави шпалир на Ливърпул

"Стамфорд Бридж" приема новия шампион на Англия

Нуно Еспирито Санто иска Нотингам да се върне на победния път

„В надпреварата за Шампионската лига сме, защото сме си го заслужили“

Байерн потвърди, че Дайър напуска, наказаният Кейн пътува с отбора

Баварците могат да станат шампиони още в събота

Англия приема Андора на „Вила Парк“

„Още един стадион, пълен с история", коментира Томас Тухел

В Германия: Тен Хаг сменя Шаби Алонсо в Леверкузен

Алонсо изведе Байер до първа титла в Германия миналия сезон