Унгария изненада слаба Англия (ВИДЕО)

Домакините спечелиха с гол от дузпа

Унгария изненада Англия, след като спечели с 1:0 в мач от група 3 на Лига "А" в Лигата на нациите.

Единственият гол на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща вкара Доминик Собослай в 66-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на резервата Рийс Джеймс срещу Жолт Наги.

Селекционерът на гостите Гарет Саутгейт заложи на голяма част от резервите си и това определено се отрази на представянето на островитяните.

В следващия кръг Англия гостува на Германия на 7 юни. После "Трите лъва" приемат Италия в повторение на финала от Евро 2020, където "адзурите" спечелиха с дузпи. Този път срещата няма да се играе на "Уембли", а на стадион "Молиню" в Уулвърхемптън.

От своя страна Унгария гостува на Ботуша, а на 11 юни приема Бундестима. Тази вечер е първото дерби от групата – Италия срещу Германия.

В Лига "В" на турнира воденият от българина Ивайло Петев тим на Босна и Херцеговина се добра до равенство 1:1 при визитата си на Финландия в мач от група 3.

Успешно започна турнирът за състава на Люксембург, който спечели с 2:0 като гост на Литва в мач от група 1 на Лига "С".