Уулвърхемптън трябва да плати €5 млн. на Фенербахче за Моуриньо

Уулвърхемптън трябва да плати €5 млн. на Фенербахче за Моуриньо

Жозе пред завръщане в английската Висша лига

Намиращият се в зоната на изпадащите в английската Висша лига отбор на Уулвърхемптън е готов да плати неустойка от 5 милиона английски лири, за да върне на Острова треньорската легенда Жозе Моуриньо.

Новината най-напред беше съобщена от испанските вестници "Марка" и "Ас", а след това мултиплицирана от редица английски медии.

Досегашният мениджър на Уулвърхемптън Гари О'Нийл бе освободен, а според пресата на Острова клубът вече е влязъл в контакти с Жозе Моуриньо, за чието ангажиране ще се плати неустойката.

"Вълците", какъвто е прякорът на отбора, са на предпоследното 19-о място с 9 точки, на 5 под първия в спасителната зона отбор на Лестър Сити. Надеждите на управата на Уулвс беше да се вземе победа през изминалия уикенд от Ипсуич – друг застрашен от изпадане отбор, но вместо това те претърпяха поражение с 1:2, което усложни ситуацията им.

Моуриньо се присъедини към Фенербахче това лято и има договор до 2026-а година, следователно ще бъде необходима значителна компенсационна такса за освобождаването му. В информацията worldsoccertalk.com се твърди, че Уулвс има желание да назначи Моуриньо възможно най-бързо. Отговор от турския клуб за момента няма, а и не е ясно дали с тях е осъществен контакт.

Фенербахче в един момент от сезона вървеше доста зле, но след четири победи в последните пет мача вече имат 35 точки и са на 3 от лидера Галатасарай след 15 кръга.

Моуриньо – един от най-успешните треньори във футбола през 21-и век, е водил три клуба в Англия – Челси, Манчестър Юнайтед и Тотнъм, като със "сините" от Лондон има три шампионски титли.

Душан Тадич се завърна в Нидерландия

Бившият плеймейкър на Аякс се присъедини към НЕК Ниймеген

Треньорът на ЦСКА 1948: В Европа няма лесен мач, физически са по-добре от нас

„Концентрацията и спокойствието ще са решаващи“, заяви Алвеша преди реванша със Спартак Търнава

Пирло няма да поеме Италия

Андреа Пирло няма да поеме националния отбор на Италия, въпреки че доскоро назначението му се смяташе за практически сигурно

Гвардиол преподписва със Сити до 2031г.

Защитникът Йошко Гуардиол е съгласен с нов договор с Манчестър Сити, според Фабрицио Романо

Веласкес: Уверени сме преди реванша, Левски има колектив

„Не трябва да се подвеждаме, че сме спечелили първия мач"

Няма почивка за националите от Байерн

Германските национали на Байерн Мюнхен, водени от капитана на националния отбор Йозуа Кимих, започнаха предсезонната подготовка с медицински прегледи заедно с други играчи, участвали на Световното първенство в Северна Америка това лято.