В Англия обмислят промяна във ФА Къп

В Англия обмислят промяна във ФА Къп

Може да се премахне правилото за преиграване

Отборите от Премиър лийг обмслят да предложат премахмане на преиграванията от турнира за ФА Къп. Това ще бъде един от въпросите, които ще се разглеждат на предстоящата среща на акционерите в сряда. Освен това ще бъде обсъдена промяна и в Купата на лигата, във футболния календар в Англия, както и в разпределението на парите на отборите от Английската футболна лига. Всичко това ще бъде записано в "Новата футболна сделка", съобщава "Таймс".

 

Елитните отбори ще поискат от 2024 година да бъдат премахнати преиграванията в третия и четвъртия кръг на ФА Къп. Те обаче трябва да съгласуват това с Футболната асоциация, която ще има последната дума дали е съгласна с тези промени.

Относно Купата на лигата предложението ще бъде отборите, които участват в евротурнирите, да не играят в този турнир или да имат право да използват състав предимно от юноши в него.

 

Така се прави опит да се съкрати поне малко футболния календар, който и без това е доста натоварен за английските отбори в последните години. Все пак клубовете от Премиър лийг няма да настояват за пълно премахване на турнира за Купата на лигата, нито ще искат всички мачове от ФА Къп да се играят в делнични дни.

Смята се, че и отборите от по-ниските дивизии ще подкрепят идеята за премахване на преиграванията за ФА Къп. По този начин шансовете им за продължаване напред в турнира се увеличават, защото при равенство ще има продължения и дузпи, а не изцяло нов мач, в който всичко може да се случи. Ако това предложение бъде прието, то ще влезе в сила най-рано от сезон 2024-25.

Междувременно се планира и намаляването на парите за изпадащите отбори от Премиър лийг. Досега те получаваха 44 милиона паунда, но тази сума ще бъде сериозно орязана, като така се цели да се намали разликата между клубовете от Премиър лийг и тези от Чемпиъншип, които разполагат с доста по-малък бюджет. От английското правителство от доста време настояват Премиър лийг да се съгласи да предостави стотици милиони паундове на отборите от по-долните дивизии. Ако това не се случи доброволно, ще бъде наложено със специален закон. Обмисля се също така въвеждането на таван на заплатите и ограничаване на мениджърските такси, които да бъдат фиксиран процент от печалбата на клуба.

Рубен Аморим: Лига Европа няма да спаси сезона на Манчестър Юнайтед

Това е най-слабата кампания на „червените дяволи“ в ерата на Висшата лига

Реднап се извини за неуместна шега спрямо Томас Тухел

Пенсионираният треньор призна вината си

Валдано с много тежки критики по адрес на Реал (Мадрид)

Бившият играч, треньор и директор на "кралете" редовно коментира събитията около клуба

В Испания: Анчелоти иска да остане в Реал (Мадрид)

Очевидно специалистът не иска все още да си тръгва

Японци разплакаха Роналдо и Ал Насър в азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Саудитският тим се провали

Постекоглу: Тотнъм не подценява предизвикателството в Лига Европа

"Бодьо/Глимт e много постоянен отбор в последните години"

Изненада! Марсилия ще търси нов треньор, Де Дзерби си тръгва

Той е получил страхотна оферта от саудитски клуб

ОФИЦИАЛНО: Рюдигер отнесе много тежко наказание заради своеволията си

Той бе наказан за цели шест мача

Барселона и Интер спряха дъха със зрелищно 3:3 (ВИДЕО)

Страхотно шоу в Каталуня, всичко ще се реши в Милано