В Англия сравниха Илия Груев с легенда на Лийдс

В Англия сравниха Илия Груев с легенда на Лийдс

Родният национал бързо набира популярност в новия си клуб

Поредно признание в Англия получи българският национал Илия Груев, който прави впечатляващи мачове за Лийдс от началото на 2024-а година. Той бе сравнен с една от легендите на английския тим от близкото минало - Дейвид Бати, който играеше на неговия пост в състава на йоркширци.

Паралелът между двамата направи бившият защитник на Лийдс - Доминик Матео, в официалния подкаст на йоркширци.

"Начинът, по който играе, по който пази топката - няма как да го сравня с никого друг освен с Дейвид Бати. Знаехме, че Батс не прави фойерверки, но винаги ще свърши чудесно работата си. Груев е много стабилен. Има пас, може да намери всеки на дълго разстояние. Сигурен съм, че ще виждаме още повече от него. Когато си за първи сезон в един отбор, се стараеш да не правиш грешки, но той тепърва ще расте. Очаквам още повече от него", споделя Матео, който изкара 4 г. в Лийдс, а преди това осем сезона в Ливърпул. Дейвид Бати има два периода в Лийдс, където започна и завърши кариерата си. Има 42 мача за националния отбор на Англия, с който участва на световното във Франция през 1998 г.

Люка Дин минава прегледи в ПСЖ

Френският национал ще подпише договор за 3 години

Италия преговаря с Гуардиола

Малдини и Леонардо са се видели с Пеп в Барселона

Звездата на Университатя: Ще бъде много труден мач с Левски, но ще продължим

„Аз съм убеден, че ще постигнем положителен резултат в София“, заяви Щефан Баярам

Мбапе е знаел предварително за назначението на Зидан

Нападателят на френския национален отбор и Реал Мадрид Килиан Мбапе е знаел, че Зинедин Зидан ще замени Дидие Дешан като старши треньор на националния отбор няколко месеца преди новината да изтече в пресата, според L'Équipé.

Клоп за Германия: Всичко се движи в правилната посока

"Нищо не е финализирано все още", каза той

Испания прибра индивидуалните призове на Мондиал 2026 (ВИДЕО)

“Играч на турнира”, “млад играч на турнира” и “златна ръкавица” за “Ла Роха”