В Челси готови да платят 5 милиона лири за връщане на Джейдън Санчо на "Олд Трафорд"

В Челси готови да платят 5 милиона лири за връщане на Джейдън Санчо на "Олд Трафорд"
Източник: БГНЕС

Ръководството на Челси почти сигурно няма да изпълни договорното си задължение и да откупи правата на крилото Джейдън Санчо от Манчестър Юнайтед, съобщава вестник "Мирър".

"Сините" взеха 25-годишния Санчо през миналата година под наем за един сезон с опция за задължителното му откупуване през това лято. Представянето на англичанина на "Стамфорд Бридж" обаче е такова, че от Челси предпочитат да платят неустойка в размер от 5 милиона лири, отколкото да дават цялата сума за правата му. Според договора от миналата година лондончани трябва да платят между 20 и 25 милиона лири за Санчо, като това зависи от крайната им позиция във Висшата лига.

През този сезон Санчо има четири гола и 10 асистенции в 40 мача във всички турнири. Окончателното решение за неговото бъдеще се очаква в близките седмици.

В следващия си мач от Висшата лига на Англия Челси приема Манчестър Юнайтед. Според букмейкъра efbet "сините" са фаворити в двубоя. Вероятността за победа на Челси е 50,6 процента. Шансовете за равенство са 33,4%, а за успех на Юнайтед 28,9%. Челси се бори за място в Шампионската лига.

Ювентус надви Ница в контрола

“Бианконерите” играха без огромна част от титулярите си

Макаби Тел Авив може да посрещне ЦСКА пред празни трибуни

Макаби Тел Авив е изправен пред сериозно наказание от УЕФА, което може да остави отбора без публика за домакинския мач срещу родния ЦСКА от III квалификационен кръг на Лига Европа

ОФИЦИАЛНО: Нюкасъл обяви раздялата с Еди Хау

Еди Хау изненадващо подаде оставка като старши треньор на Нюкасъл, слагайки край на изключително успешния си близо петгодишен престой на „Сейнт Джеймсис Парк"

КАС вдигна наказанието на Михайло Мудрик

Крилото на Челси Михайло Мудрик получи разрешение да се завърне в игра, след като Спортният арбитражен съд (КАС) частично уважи жалбата му срещу 4-годишната забрана за състезателни права поради допинг

Баркола е готов да иде в Ливърпул, чака се ПСЖ

Ливърпул продължава да работи по трансфера на крилото на Пари Сен Жермен Брадли Баркола, като между двата клуба вече се водят разговори

ПСЖ договори звездата на Монако

Сделката е на стойност 50 милиона евро