В дербито: Челси и Юнайтед не успяха да се победят на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Каземиро изравни с дебютен гол в добавеното време

Челси и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят на "Стамфорд Бридж" и завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг във Висшата лига. Жоржиньо даде аванс на "сините" в 87-ата минута от дузпа, а Каземиро изравни седем минути по-късно.

Срещата започна равностойно, като и двата тима имаха своите възможности, но до по-опасно положение не се стигна до 34-ата минута, когато Маркъс Рашфорд бе изведен в наказателното поле и стреля ниско по тревата. Кепа Арисабалага обаче внимаваше и отрази.

Маркъс Рашфорд премина през защитата на Челси с дрибъл, напредна, освободи си пространство и стреля в наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата на Челси, но Кепа отново бе с навременна намеса и отрази.

Бруно Фернандеш намери навлизащия отляво в наказателното поле Антони в 45-ата минута. Бразилецът стреля със своя ляв крак в обратния ъгъл, но не намери очертаният на вратата.

Второто полувреме започна по идентичен начин, както първото. Отборите спазваха тактическите указания на своите наставници и не си позволиха излишни рискове.

След центриране от корнер в 73-ата минута Трево Чалоба надигра Фред и стреля опасно с глава. Давид де Хеа не успя да се намеси, но за негово щастие, ударът срещна напречната греда.

Скот Мактоминей задържа Армандо Броя след изпълнен ъглов удар. Ситуацията бе прегледана с VAR и реферът отсъди дузпа. Жоржиньо се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Халфът прати Давид де Хеа в обртания ъгъл и така даде аванс на своя тим в 87-ата минута.

След центриране на Люк Шоу, Каземиро се извиси над всички и изравни резултата с добре насочен удар с глава в четвъртата минута на добавеното време на срещата.

След това равенство Челси остава на 4-о място във временното класиране във Висшата лига с актив от 21 пункта, докато Манчестър Юнайтед е 5-и с точка по-малко от днешния си съперник.

Анчелоти хвали резервите и летните попълнения

Треньорът на Реал коментира успеха с 4:0 над Гранада

Тен Хаг: Критиците ми не разбират от футбол

„Мисля, че има много хора, които виждат проблемите и са търпеливи"

Мадрид празнува: Връчиха титлата на Реал (ВИДЕО)

Столичани получиха 36-ия си шампионски трофей

Лудогорец ще е поставен в първите два кръга за ШЛ

Трагичният Юнайтед е опасен за „топчиите“

Логиката казва, че Арсенал трябва да унищожи съперника, но футболът може да изненадва

Милан си бетонира второто място след разгром над Каляри (ВИДЕО)

"Росонерите" победиха противника си с 5:1

Майнц шамароса здраво Борусия (Дортмунд)(ВИДЕО)