В Евертън шокирани от наказанието

В Евертън шокирани от наказанието

Шон Дайш коментира санкцията и предстоящия мач с Манчестър Юнайтед

В английския футболен Евертън са шокирани от "огромния" брой отнети точки заради наказанието за нарушаване на финансовите правила, каза мениджърът на отбора Шон Дайш, цитиран от "Ройтерс".

"Карамелите" приемат в домакински мач Манчестър Юнайтед в неделя, а заради санкцията се смъкнаха от 14-о място в класирането на предпоследното 19-о в зоната на изпадащите.

"Мисля, че като всички останали, ние също сме шокирани. Много хора в света на футбола са в това състояние", каза Дайш на пресконференцията си.

"Огромно е наказанието. Диспропорционално, както казва клубът", добави мениджърът.

"Това ще ни повлияе. От друга страна, не променя фокуса ни. Откакто аз съм тук, той е да играем добре на терена", каза още треньорът.

Дайш разкри, че опитните играчи в отбора, като Шеймъс Коулмън, Ашли Йънг, Джеймс Тарковски и Джордан Пикфорд са били позитивните гласове в съблекалнята.

"Това ни дава сили да продължим напред. Целта не се е променила за мен. Става малко по-трудно, докато се произнесе Арбитражният съд", каза още той.

"Говорих пред отбора и казах: "Вижте, класирането е само едно нещо". Винаги съм вярвал, че крайното класиране отразява представянето. Това не променя нещата, които трябва да свършим. Нужно е да работим повече и по-сериозно", завърши Дайш.

Евертън е непобеден в четири от последните си 5 мача. Манчестър Юнайтед спечели 5 от последните си 6 срещи, за да се изкачи до шесто място в класирането.

Рубен Аморим: Лига Европа няма да спаси сезона на Манчестър Юнайтед

Това е най-слабата кампания на „червените дяволи“ в ерата на Висшата лига

Реднап се извини за неуместна шега спрямо Томас Тухел

Пенсионираният треньор призна вината си

Валдано с много тежки критики по адрес на Реал (Мадрид)

Бившият играч, треньор и директор на "кралете" редовно коментира събитията около клуба

В Испания: Анчелоти иска да остане в Реал (Мадрид)

Очевидно специалистът не иска все още да си тръгва

Японци разплакаха Роналдо и Ал Насър в азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Саудитският тим се провали

Постекоглу: Тотнъм не подценява предизвикателството в Лига Европа

"Бодьо/Глимт e много постоянен отбор в последните години"

Изненада! Марсилия ще търси нов треньор, Де Дзерби си тръгва

Той е получил страхотна оферта от саудитски клуб

ОФИЦИАЛНО: Рюдигер отнесе много тежко наказание заради своеволията си

Той бе наказан за цели шест мача

Барселона и Интер спряха дъха със зрелищно 3:3 (ВИДЕО)

Страхотно шоу в Каталуня, всичко ще се реши в Милано