В Италия: Байерн е като Еверест за Интер

В Италия: Байерн е като Еверест за Интер

Историята трябва да се уважава, но тя може да бъде и променена

Историята трябва да се уважава, но тя може да бъде и променена. Еверест за Интер се казва Байерн, а за треньора Симоне Индзаги задачата е да обърне една неприятна и опасна тенденция. Как ще се случи? С точните и остри думи към отбора в стаята за видео.

Проучването на съперника ще доведе до различна тактическа нагласа в дефанзивен план и някои промени във формацията. Дори цената за това да е жертването на важни елементи.

Интер в миналото три пъти е бил домакин на Байерн но е загубил всичките мачове – 1:3 през 1998 г. за Купата на УЕФА, 0:2 през 2006 г. в ШЛ (групова фаза) и 0:1 през 2011 г. пак в турнира на богатите (осминафинал). Сега е необходимо обръщане на курса. Важи за клуба, а също и за треньора, който събра играчите, както обикновено, два дни след предишния им ангажимент. Този път Симоне бе длъжен да акцентира енергично върху някои теми, не само тактически. Призивът е за повишено внимание и концентрация, визирайки ситуациите при допускането на втория и третия гол в дербито срещу Милан. Нерадзурите в момента не са много различни от състава през миналия сезон, който в дълги периоди успяваше да изгради непреодолима стена за съперниците. Това касае цялото представяне на отбора в дефанзивен план, чието рязко понижаване говори за спад в нивото на същите тези футболисти. Отговорът на проблема е най-вече в главите и мотивацията. Възможните промени тепърва се обмислят в часовете преди двубоя с Байерн, като някои хипотези вече си проправиха път в пространството.

Един Джеко се очаква да бъде титуляр заедно с Лаутаро Мартинес в атака, след като започна от пейката в дербито. Вариацията с босненеца не е единствената, която се предвижда. В главата на Индзаги се обмисля вариантът за рокади по цялата лява верига. Много е възможно Димарко да замени Бастони, който изпитваше големи трудности срещу Милан. Подобна смяна ще гарантира повече скорост при изнасянето на топката, а и по-добро противодействие срещу скоростните нападатели на съперника. Малко по-напред Госенс трябва да трупа минути. Германецът има нужда от постоянство, защото редуването вътре/вън не е добро за него.

Актуален е и въпросът с Мхитарян, който се включи добре в градското дерби и този детайл не е избягал от полезрението на Индзаги и неговия щаб. Кандидатурата на арменеца за титулярно място (за сметка на Барела или Чалханоглу) не бива да се подценява, но този въпрос ще се решава до последно преди срещата с мюнхенци. Тактиката на Индзаги трябва да започне от разбитата защитна фаза, защото там проблемите изглеждат най-видими. Основна цел е да не се оставя празно пространство на спринтьорите от Байерн. И най-вече да се намали броят на подаръците за противника, което се оказва истинският Еверест за изкачване. Защото нерадзурите вече твърде много бяха провалени от индивидуалните грешки.

Байерн е отборът, който Интер победи на финала в ШЛ през 2010-а, но сега реалностите са коренно противоположни. За последните 10 сезона баварците имат 3 финала и още 4 полуфинала, докато в скромния актив на нерадзурите за същия период личат само две минавания на групите, продължили с отпадания още на осминафиналите. Твърде малко и недостатъчно.

Давиде Стопини, „Gazzetta Dello Sport“

Джейми Карагър не вижда Салах през следващия сезон

Джейми Карагър изрази съмнения, че Мохамед Салах ще бъде част от Ливърпул и през следващия сезон, но същевременно призова египетския нападател да остане в тима до края на настоящата кампания, за да си тръгне по достоен начин от „Анфилд“.

Усман Дембеле спечели наградата “The Best”

Айтана Бонмати грабна приза при дамите

Луис Енрике спечели наградата “The Best” за 2025 година

Испанският специалист бе определен за най-добър треньор

Ювентус вече си набеляза цел за лятото

Австрийски национал от РБ Лайпциг е в радара на “бианконерите”

Манчестър Юнайтед си хареса звездата на Борнемут

Ганайското крило се разписа срещу “червените дяволи” вчера

21 години затвор за врязалия се в парада на Ливърпул

Шофьорът, който рани 134 души по време на шампионския парад на Ливърпул, получи присъда от 21 години и шест месеца.

Манчестър Юнайтед иска американец от Милан

Манчестър Юнайтед е бил посъветван да проучи възможността за трансфер на американския национал от Милан Кристиан Пулишич, твърди изданието Goal.com.

Аякс представи бивш защитник на Арсенал

Аякс представи бившия защитник на Арсенал Такехиро Томиясу. Договорът на 27-годишния японски национал е до края на сезона.

Гуардиола прави промени

Мениджърът Пеп Гуардиола обеща промени в състава на Манчестър Сити за гостуването на Брентфорд от четвъртфиналите за Купата на лигата в сряда.