В Ливърпул стискат палци Салах да е готов за финала

В Ливърпул стискат палци Салах да е готов за финала

Вижте какво заявиха от лагера на мърсисайдци

Асистент мениджърът Пеп Линдерс се надява звездата Мохамед Салах да бъде готов за предстоящия финал на Ливърпул за Купата на Лигата срещу Челси, но египтянинът най-вероятно ще бъде под въпрос до последно.

Салах и Дарвин Нунес не играха в сряда срещу Лутън, но бяха на терена през уикенда срещу Брентфорд.

"Ще видим за Доминик (Собослай), Дарвин и Салах. Имаме още 2 дни и след тях ще знаем дали те могат да играят. Ще бъде страхотно, ако са готови“, заяви той, цитиран от агенция Ройтерс.

"Къртис (Джоунс) има изкълчване на глезена и вероятно ще отсъства до паузата за националните отбори. Трент (Алекзандър-Арнолд) има травма в коляното и ще бъде аут за същия период от време. Диого Жота има сходна контузия и ще се завърне след международните мачове. Все още обаче не знаем кога точно ще се случи това".

Линдерс заяви, че през този сезон на Ливърпул му се наложи да прави няколко състава и причина за това са безбройните контузии.

"В Нидерландия на това му казваме, че всеки недостатък си има своето предимство. Контузените бяха заменени от млади футболисти, които не бяха играли от известно време. Те обаче се включиха много добре и това ни радва", каза още той.

Барселона привлича нов нападател през януари

Барселона проучва възможността да привлече нападателя на германския РБ Лайпциг – Антонио Нуса още през януарския трансферен прозорец

Футболисти на Ница отказват да играят за отбора

Жереми Бога и Терем Мофи са били атакувани от ултраси

 Шлотербек няма да преподпише с Борусия Дортмунд

Една от трансферните цели на Барселона става много по-осъществима като опция, тъй като бранителят на Борусия Дортмунд Нико Шлотербек не възнамерява да поднови договора си, твърди германският вестник „Билд“

Двама вратари бягат от Ман Сити

Двама от вратарите на английския футболен гранд Манчестър Сити – Джеймс Трафорд и Щефан Ортега, са готови да напуснат клуба през зимния трансферен прозорец, съобщи местното издание „Дейли Мейл“.

Компани иска Байерн на финал за Купата на Германия

Старши треньорът на германския футболен гранд Байерн Мюнхен – Венсан Компани, иска отборът му да достигне финала за Купата на Германия и да се завърне в Берлин след утрешния осминафинал срещу местния столичен Унион, съобщи ДПА.

Дзола подкрепи Михайлов и Пенев

Вълната от съпричастност към Борислав Михайлов и Любослав Пенев се разпространи и извън България.

Милан събира Модрич и Левандовски

Италианският Милан вече е започнал преговори с нападателя на Барселона Роберт Левандовски, а първите контакти са преминали по-добре от очакваното, пише  sportskacentrala.com, позовавайки се на испански медии.

Станимир Стоилов и Гьозтепе се наредиха до Арсенал и Рома

Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов, дели трето място с Арсенал и Рома в класацията на отборите, допуснали най-малко голове този сезон.

Манчестър Сити плаща 74 милиона евро за халф

Манчестър Сити може да активира клаузата за освобождаване в договора на халфа на Борнемут Антоан Семеньо и да го привлече през януари 2026 г., съобщава The Times.