В Мадрид: Модрич върна Реал на победния път (ВИДЕО)

Хърватинът влезе от пейката и вкара единствения гол срещу Севиля

Реал (Мадрид) победи с минималното 1:0 гостуващия Севиля в мач от XXVI кръг на испанската футболна Ла Лига.

Страхотен вратар, отменен гол още в началото, както и греда не спряха възпитаниците на Карло Анчелоти да запишат своя 30-и пореден двубой без поражение в редовното време.

В герой на „Сантяго Бернабеу“ се превърна резервата Лука Модрич. Хърватинът влезе от пейката в 75-ата минута и само 6 по-късно донесе победата на „Белия балет“ пред 74 969 зрители в Мадрид.

След нея столичани остават на върха с аванс от 8 точки пред втория Барселона, като имат 65 в своя актив, докато Севиля остана с 24 на 15-ото място.

Домакините имаха инициативата през по-голямата част от срещата и в крайна сметка я спечелиха закономерно.

В 10-а минута те вкараха попадение, след като отнеха топката в противниковата половина и Винисиус изведе Лукас Васкес, който се разписа.

Последва намеса на VAR и главният съдия отмени гола заради нарушение на Начо при отнемането на топката срещу Ен Несири.

Последният поиска дузпа в 20-ата минута, но претенциите му останаха неуважени, като същото важи и за тези на съотборника му Исак Ромеро Барнал в 34-ата.

До почивката Чуамени и Федерико Валверде пропуснаха добри ситуации да открият резултата.

Скоро след почивката отново Валверде нямаше шанс, защото преодоля вратаря, но впоследствие улучи страничната греда . Севиля отговори 3 минути след това, когато Лунин се намеси решително, за да предотврати сигурен гол.

В 54-а минута Родриго отправи опасен шут, ала покрай целта, а в 56-ата и съотборникът му Винисиус Жуниор се размина с гола заради страхотна изява на Ниланд.

Двайсетина минути преди края на редовното време Родриго нахлу на слалом в наказателното поле, но не успя да вкара в левия ъгъл, защото за пореден път Ниланд отново блесна с феноменална намеса.

Така се стигна до 81-ата минута, когато появилият се малко по-рано Лука Модрич успя да матира вратаря с мощен шут от границата на наказателното поле и да върне Реал (Мадрид) на победния път след изненадващото реми 1:1 с Райо Валекано в предишния кръг.

РЕАЛ (МАДРИД) – СЕВИЛЯ 1:0
1:0 Лука Модрич (81)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ (МАДРИД): 13. Андрий Лунин, 23. Ферлан Менди, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо, 17. Лукас Васкес, 21. Браим Диас, 18. Орелиен Чуамени, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 11. Родриго, 7. Винисиус Жуниор;

СЕВИЛЯ: 13. Ориан Ниланд, 27. Кике Салас, 4. Серхио Рамос, 22. Люик Баде, 16. Хесус Навас, 5. Лукас Окампос, 18. Джибрил Соу, 24. Бубакари Сумаре, 21. Оливер Торес, 20. Исаак Ромеро Бернал, 15. Юсеф Ен Несири.