В Тотнъм искат Почетино да се завърне

В Тотнъм искат Почетино да се завърне

Футболистите настояват аржентинецът да се върне начело на отбора

Бъдещето на Тотнъм без Антонио Конте изглежда все по-реална възможност, след като снощи лондончани отпаднаха от Шампионската лига. И преди мачовете с Милан се говореше, че италианецът няма да остане след края на сезона, но сега вече в клуба се подготвят за това кой ще го наследи. Договорът на Конте изтича след края на сезона, като Тотнъм има възможност да го удължи с още една година. Нито клубът, нито италианецът обаче планират да продължат съвместната си работа. Това означава, че специалистът ще води отбора още само в 12 мача, колкото остават до края на сезона в Премиър лийг, тъй като Тотнъм отпадна от всички останалит турнири и ще запише поредна година без мечтания трофей.

Според "Скай спортс" няколко от ключовите играчи в титулярния състав лобират за завръщането на Маурисио Почетино, който бе уволнен от клуба през ноември 2019 година. Въпросните футболисти предпочитат не само стила на аржентинеца, но смятат, че при него младите играчи се развиват много по-добре, отколкото при Конте, който пренебрегва този аспект. Феновете на Тотнъм също искат Почетино отново да поеме отбора.

Клубният президент Даниел Леви обаче ще погледне доста по-прагматично при избора на наследник на Конте. Той все още е в добри отношения с Почетино, но ще избира между него и няколко други кандидати. Според "Скай спортс" такива са Роберто Де Дзерби, Томас Тухел, Луис Енрике, Марко Силва и Томас Франк. Почетино пък може да получи покана от Реал Мадрид след края на сезона, така че и този сценарий би променил нагласите.

 

 

ОБЗОР: Реал (Мадрид) гази с 5:1 в Шампионска лига, Байерн падна с 0:3 (ВИДЕО)

Арсенал, Интер и Милан също записаха победи – вижте всички резултати

Френските власти забраниха на феновете на Фейенорд да пътуват до Лил

Привържениците на Фейенорд получиха забрана от френските власти да пътуват до Лил за последния мач от основната фаза на Шампионската лига, който предстои през следващата седмица, съобщи агенция АП.

Рейнджърс гони първа победа като гост на английски отбор от 1992 г. срещу Манчестър Юн

Мениджърът на Рейнджърс Филип Клеман не се интересува от "шума" около проблемите на Манчестър Юнайтед, тъй като крои начин да създаде още главоболия за колегата си начело на английския тим Рубен Аморим в предстоящия мач между двата тима в Лига Европа в Манчестър.

Нико Ковач е фаворит за нов треньор на Борусия (Дортмунд)

„Жълто-черните“ уволниха Нури Шахин

РБ Лайпциг удари Спортинг за първа победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

Шахтьор Донецк надви Брест

Треньорът на Мидтиланд: Дошли сме да победим Лудогорец

Томас Томасберг коментира предстоящия сблъсък от Лига Европа

ПСЖ обърна Манчестър Сити от 0:2 до 4:2 за едно полувреме (ВИДЕО)

Всички голове под дъжда в Париж паднаха след почивката

Габриел Жезус претърпя операция, сезонът за него приключи

Арсенал остана без нападателя си до края на кампанията

Солскяер с летящ старт, Бешикташ разби непобедимите в Европа баски (ВИДЕО)

Бешикташ нанесе първа загуба на Атлетик Билбао в Лига Европа при дебюта на новия си треньор - 4:1