"Вълците" сами се биха срещу Юве в луда драма (ВИДЕО)

Шампионите измъкнаха вълнуващото дерби и пак се залепиха за Наполи

Ювентус победи Рома в Торино в дербито от 18-ия кръг на италианската Серия "А".

Срещата беше много напрегната и оспорвана, но в крайна сметка домакините показаха шампионски характер и измъкнаха трите точки.

Тимът на Алегри откри през първото полувреме, но намали темпото през второто и гостите бяха много близо до изравняване на няколко пъти, като дори удариха и греда. В краяя и До друг гол обаче не се стигна.

Юве откри резултата след дъжд от удари в 19-та минута. Първо Aлисън спаси удар на Джорджо Киелини с глава, а при добавката и такъв на Мехди Бенатия, който изби в гредата. При втория опит на Бенатия обаче прошка нямаше - 1:0.

В 27-та минута се откри най-чистото положение за Рома от началото на срещата. Ел Шаарави получи в наказателното поле, но отблизо прати топакта в тялото на Войчех Счезни.

Във втората половина на първото полувреме "вълците" взеха инициативата, но трудно стигаха до вратата на съперника.

В началото на втората част Гонсало Игуаин пропусна златен шанс да направи аванса на домакините солиден. От непосредствена близост той прати топката над вратата.

В 66-та минута Манджукич центрира остро и Алекс Сандро от малък ъгъл не успя да преодолее Алисън.

В 80-та минута малшансът за "вълците" бе голям. След центриранe Флоренци закачи топката технично и тя срещна горната греда.

Натискът на гостите се засили в последните минути и те бяха на няколко пъти много близо до изравняване, но шампиона издържа.

В продължението Миралем Пянич можеше да вкара на бившия си отбор, но силният му удар от границата на наказателното поле разтресе гредата.

Малко след това резервата Патрик Шик изпусна сам срещу вратаря за да завърши лудата драма в Торино.

Трите точки означават, че Юве вече има 44 и се приближава на една от водача Наполи. Рома остава на четвърто място с 38 точки.