Ван Дайк: Искаме да сме щастливи в края на сезона

Ван Дайк: Искаме да сме щастливи в края на сезона

Капитанът на Ливърпул смята, че отборът има още място за напредък

Капитанът на Ливърпул Върджил ван Дайк настоя, че все още има място за напредък, въпреки почти перфектния старт на сезона, пише агенция ДПА. Ливърпул победи Байер Леверкузен с 4:0 като домакин в четвъртия кръг на Шампионската лига и оглавява временното класиране единствен с актив от пълни 12 точки. "Мърсисайдци" записаха 14 успеха от общо 16 мача във всички турнири.

Ван Дайк каза, че стандартите, които футболистите сами са си поставили, означават, че всички в клуба искат повече.

"Щастливи сме, но искаме да сме щастливи в края на сезона", подчерта нидерландският защитник.

"Всичко е свързано с това да работим всеки ден, да ставаме все по-добри и да работим върху неща, които трябва да подобрим, защото все още има много неща за подобряване. И футболистите, и мениджърът искаме да покажем именно това. Мениджърът иска да се защитаваме по определен начин, а ние се опитваме да го правим и да решаваме нещата на терена възможно най-добре", коментира още Върджил ван Дайк и продължи:

"Не винаги всичко върви перфектно, но хубавото е, че сме сигурни, че имаме желание да се защитаваме и да не допускаме никакви шансове за противника. Има толкова много моменти и неща в мачовете, с които се справяме добре. Засега резултатите са добри, но всички осъзнаваме, че можем да се подобрим."

По повод Луис Диас, който отбеляза първия си хеттрик с екипа на Ливърпул и първия за клуба в Европа на стадион "Анфийлд" от седем години насам, Ван Дайк заяви: "Лучо е невероятен футболист, както и останалите момчета. Коди Гакпо отново беше невероятен, а Мохамед Салах беше изключителен - много добър."

"Нуждаем от играчи, които са във форма, имаме нужда от футболисти, които стрелят и играят най-добрия си футбол", завърши капитанът на Ливърпул.

Снимка: БГНЕС

Американска милиардерка купи част от Суонси Сити

Американската бизнесдама и телевизионна звезда Марта Стюарт се присъедини към Суонси Сити като съсобственик, обявиха от уелския футболен клуб, цитирани от агенция Reuters.

Рашфорд иска да остане в Барселона

Нападателят на Барселона Маркъс Рашфорд заяви ясно намерението си да продължи да носи екипа на каталунците и след изтичането на наема си. Английският национал разказа за впечатленията си от първите си месеци в клуба и сподели амбициите си занапред.

Мениджърът на Нотингам няма да претегля играчите си след Коледа

Мениджърът на Нотингам Форест Шон Дайш заяви, че няма да претегля футболистите, когато се завърнат след Коледа, за разлика от мениджъра на следващия си съперник Манчестър Сити Пеп Гуардиола, но „очаква те да използват здравия си разум, докато се наслаждават на празничната си вечеря“, пише агенция Reuters.

Наркоскандал в турския футбол

Президентът на Фенербахче Садетин Саран е дал положителна проба за кокаин, съобщава турското издание „Фанатик“.

Вратарят на Арсенал: При дузпите трябва да си концентриран на 100%

Вратарят на Арсенал Кепа Арисабалага разкри, че е трябвало бързо да промени начина си на мислене, след като късен изравнителен гол на Кристъл Палас прати четвъртфинала за Купата на лигата в Англия към изпълнение дузпи, при които стражът направи решаващо спасяване, за да осигури на тима си място на осминафиналите.

Манчестър Юнайтед урежда контрола с Милан в Саудитска Арабия

Манчестър Юнайтед обмисля възможността да изиграе контролна среща в Саудитска Арабия в разгара на сезона, информира The Times