Ван Нистелрой иска да остане в Юнайтед и при новия мениджър

Ван Нистелрой иска да остане в Юнайтед и при новия мениджър

Нидерландецът смята, че има с какво да помогне при "червените дяволи"

Рууд ван Нистелрой е наясно, че престоят му на временен мениджър в Манчестър Юнайтед ще бъде кратък, но холандецът каза в четвъртък, че очаква все още да ръководи мача от Висшата лига този уикенд у дома на Челси.

Бившият нападател на Юнайтед Ван Нистелрой се оттегли от ролята си на помощник-треньор в клуба след уволнението на Ерик тен Хаг в понеделник, а треньорът на Спортинг Рубен Аморим се очаква много скоро да бъде назначен като мениджър на Олд Трафорд

Временният треньор започна победно с победа с 5-2 на четвъртфиналите за Купата на Лигата над гостите Лестър Сити в сряда, а на пресконференцията в четвъртък беше предложено, че той все пак ще бъде там за мача с Челси в неделя.

„Предполагам и това, така че да, това ще бъде кратка работа като временен, това беше съобщено много ясно и аз бях доволен от това“, каза Ван Нистелрой пред репортери.

„Очевидно беше трудно, че Ерик трябваше да напусне, бях много разочарован, с много смесени чувства за това, но трябва да промените нагласата си, за да спечелите, защото 75 000 души чакат и празнуват, а милиони гледат у дома.“

Въпреки че 48-годишният Ван Нистелрой приема, че новата му работа ще бъде краткотрайна, той планира да се върне към предишната си роля, след като бъде назначен нов мениджър.

„Реших да се върна тук поради много важна причина. Дойдох като помощник, за да помогна на клуба напред и все още съм много мотивиран да го направя във всякакво качество“, каза той.

„Като асистент, а сега и като временен мениджър, и след това се връщам към моя асистентски договор, който имам тук за този и следващия сезон.

„Много съм мотивиран да остана тук и да помогна на клуба напред, това е моята абсолютна цел. Мога да говоря с вас за моята страна на историята и след като новият мениджър бъде подписан и се проведат разговори, трябва да видим как нещата се развиват."

Ван Нистелрой, макар и разстроен от напускането на своя сънародник Тен Хаг, знае, че в тази работа резултатите са важни.

Юнайтед завърши разочароващо осми миналия сезон и докато финалната победа за ФА Къп над Манчестър Сити може да е помогнала за удължаване на престоя на Тен Хаг, четири загуби в първите девет мача в лигата, оставяйки неговия отбор на 14-то място, в крайна сметка доказаха падането му.

„В крайна сметка във футбола също е ясно, че това са резултатите и Ерик също каза, че в предсезона имахме нов персонал и всички бяха много позитивни и всички работеха усилено, за да изведат клуба напред“, каза Ван Нистелрой.

ПСЖ надви Льо Авър с класика и отново е първи (ВИДЕО)

Резервите на парижани блеснаха в отсъствието на “звездите”

Наполи разнищи Аталанта само за 45 минути (ВИДЕО)

Шампионите се завърнаха на лидерската позиция в Серия А

Галатасарай се завърна към победите и остава на върха (ВИДЕО)

Шампионите на Турция осъществиха пълен обрат

Артета: В този двубой трябва повече влагане спрямо другите

Наставникът на Арсенал мотивира играчите си за дербито с Тотнъм

Сосиедад подчини Осасуна с 3:1, брилянтен гол на „Ел Садар“(ВИДЕО)

Реал Сосиедад победи Осасуна с 3:1 като гост в мач от 13-ия кръг на Ла Лига след обрат от 0:1, а едно от попаденията е кандидат за най-красив гол през кампанията.

Нюкасъл препъна Манчестър Сити за седем минути (ВИДЕО)

Нюкасъл победи Манчестър Сити с 2:1 на „Сейнт Джеймсис Парк“ в мач от 12-ия кръг на Висшата лига

Ван Дайк: Трябва да се погледнем в огледалото

Капитанът на Ливърпул Върджил ван Дайк се зарече, че Ливърпул ще се възстанови от ужасната си форма, въпреки поредната загуба. "Червените" бяха победени с 3:0 у дома от Нотингам Форест

Фиорентина и Ювентус взеха по точка след много напрежение (ВИДЕО)

Фиорентина и Ювентус направиха равенство 1:1 в двубой от 12 кръг на италианската Серия А

909 дни по-късно: Барса се завърна на “Камп Ноу” с 4:0 (ВИДЕО)

“Блаугранас” разбиха Атлетик Билбао