Ван Нистелрой: Не заслужавахме да загубим с гол от половин метър засада

Ван Нистелрой: Не заслужавахме да загубим с гол от половин метър засада

Легендата на Манчестър Юнайтед коментира поражението на водения от него Лестър за ФА Къп

Мениджърът на Лестър Рууд ван Нистелрой беше бесен заради решението на съдията да не отсъди засада при гола на Хари Магуайър, с който бившият му клуб Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 срещу Лестър за ФА Къп.

 

Нидерландецът започна сезона като един от асистентите на Ерик тен Хаг в Юнайтед, след което за кратко бе временен мениджър на "червените дяволи", преди да бъде освободен от Рубен Аморим и бързо да поеме поста мениджър на "лисиците".

 

Лестър поведе с гол на Боби Де Кордова-Рийд през първото полувреме,, но резервата Джошуа Зиркзее изравни, а в добавеното време Магуайър вкара за 2:1, предизвиквайки ярост в редиците на Лестър.

 

Защитникът на Юнайтед изглежда бе в положение на засада, но до този кръг в турнира няма ВАР, поради което ситуацията не бе преразгледана.

 

"Трудно е да го приемем, защото мачът беше решен поради грешка“, каза мениджърът на Лестър Ван Нистелрой.

 

"Не е въпрос на ВАР, където трябва да гледате в милиметри. Беше половин метър засада. Беше ясно. Отборът не заслужаваше да загуби мача по този начин, защото се бориха, играха добре, доминираха в мача дълго време, водейки с 1:0 и, да, така се чувстваш след това. Ощетени сме", добави той.

 

"Когато се подготвяш цяла седмица за този мач и реагираш след загубата от Евертън и представиш подобно представяне, и се реши от очевидна грешка, която е неприемлива, немислима на това ниво", добави ван Нистелрой.

 

Мениджърът на Юнайтед Рубен Аморим призна, че неговият отбор е имал късмет.

 

"Трябва да подобрим всеки детайл от играта, нашата енергия. Работата ми с тях трябва да е много по-добра, но понякога се нуждаете от малко късмет и днес го имахме. С ВАР това нямаше да бъде гол и мисля, че е важно да има, защото е честно за играта. Наистина е трудно да загубиш един мач в последната минута със засада, но имаме нужда и понякога заслужаваме малко късмет", каза Аморим.

Официално: Кайл Уокър се завърна във Висшата лига

35-годишният Кайл Уокър подписа договор за 2 сезона с Бърнли

Кимих: Трагедията с Жота засегна и Байерн Мюнхен

Смъртта на футболиста на Португалия и Ливърпул Диого Жота засяга и Байерн Мюнхен, който има двама португалски играчи в състава си и в момента участва на Световното клубно първенство в САЩ

Челси започна преговори с Уест Хем за Кудус

Челси води преговори с Уест Хем за привличането на Мохамед Кудус, съобщава Фабрицио Романо

Манчестър Юнайтед подписа с парагваец

Диего Леон пристига от Серо Портеньо

Мойс Кийн може да се озове в Наполи

Според информации от Италия, Наполи обмисля оферта за нападателя на Фиорентина Мойс Кийн, докато самият футболист все още не е взел окончателно решение относно бъдещето си

Реал Мадрид готов да даде по 1 милион евро на всеки играч при триумф на Световното клубно

Президентът на Реал Мадрид – Флорентино Перес, ще „развърже кесията”, ако тимът му спечели Световното клубно първенство

Ямал бил разочарован от решението на Нико Уилямс

Ламин Ямал е разбрал за решението на Нико Уилямс да поднови договора си с Атлетик Билбао, вместо да се присъедини към Барселона, докато е бил на почивка в Марбея

Ювентус пъди Влахович 12 месеца преди края на договора му?

Душан Влахович може скоро да стигне до прекратяване на договора с Ювентус по взаимно съгласие

Семейство, приятели и съотборници изпратиха Диого и Андре в последния им път

Ковчегът на Жота беше носен от неговия съотборник в националния отбор и в Уулвърхемптън Рубен Невеш, а този на брат му — от футболисти на Пенафиел