Във Франция: ПСЖ пак вкара 5 гола ((ВИДЕО)

Монако и Рен с реми в Лига 1

Френският шампион ПСЖ разби у дома Монпелие с 5:2 в мач от втория кръг на Лига 1.

Със своя нов треньор Кристоф Галтие „принцовете“ вкараха 5 попадения за втори пореден път и остават на върха във временното класиране с пълен актив точки.

В събота вечер Килиан Мбапе пропусна дузпа в 23-ата минута, в 39-ата Фалайе Сако си вкара автогол, а в 43-ата Неймар удвои аванса на домакините от бялата точка.

В 51-ата отново бразилецът оформи класиката, 7 по-късно Уахби Казри намали до 3:1, но в 69-ата Мбапе се реабилитира за пропуска си в началото и направи резултата 4:1.

Малко преди края на редовното време попадение на Неймар бе отменено след намеса на ВАР, а в 87-ата лятното попълнение Ренато Санчес сложи точка на спора с дебютния си гол за ПСЖ – 5:1.

По-рано през деня Монако и Рен завършиха 1:1 в друг мач от втория кръг на френската Лига 1.

Гаетан Лаборд изведе гостите напред след час игра, но въпреки че домакините бяха с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Юсуф Фофана още в 15-ата минута, успяха да стигнат до точката с попадение на Бреел Емболо.

В 14-ата минута Вандерсон от Монако удари напречната греда с удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно Мартен Терие направи пропуск за Рен. В 28-ата минута и Батист Сантамария пропусна за гостите.

В добавеното време Исмаел Джакобс бе близо до това да донесе пълния обрат на Монако, но ударът му с глава бе спасен от вратаря на Рен Стив Манданда.

След два изиграни мача Монако натрупа 4 точки и е временно на второ място в класирането, докато това бе първа точка за Рен.

Йодегор: Трябва да сме още по-гладни, за да спечелим всичко

Капитанът на Арсенал няма търпение за новия сезон

Интер взе точката от Лацио в последната минута

"Нерадзурите" спасиха празника за получаването на Скудетото

Aртета: Всичко се случи, защото феновете започнаха да вярват

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)