Вдъхновен Нюкасъл прати Арсенал в нокдаун

Вдъхновен Нюкасъл прати Арсенал в нокдаун

Александър Исак отчая „топчиите“ за нещо невиждано от 30 години

Арсенал направи нова грешна стъпка по пътя към така желаната титла в английската Висша лига, след като загуби с 0:1 визитата си на Нюкасъл, с която стартира кръг №10.

Единственото попадение реализира още през първото полувреме Александър Исак, който изигра поредния си силен двубой.

За разлика от „топчиите“, останали без победа в трети пореден мач за първенство и инкасирали второ поражения за сезона и са с 18 точки, на 3 пред много вдъхновените днес джордитата.

Лидерите Манчестър Сити и Ливърпул са съответно с по 23 и 22 пункта, при това с мач в запас, а следващата седмица на „артилеристите“ предстои лондонско дерби с Челси.

Пропуски за тях в Нюкасъл направиха новата покупка Микел Мерино преди почивката и Дейклан Райс в добавеното време на срещата, след която Нюкасъл за първи път от 30 години спечели 2 последователни домакинства на Арсенал.

Иначе лондонският тим започна силно срещата и вратарят на "свраките" Ник Поуп се намеси решително при удар на Деклан Райс. Последва отличен пробив от Букойо Сака, който премина встрани от целта.

Нюкасъл нанесе своя удар в 12-ата минута, след като Антъни Гордън центрира в наказателното поле, а Олександър Исак с глава прати топката в мрежата на Давид Рая.

Арсенал опита веднага да стигне до изравнителен гол, но пропуски направиха Сака, Салиба и Мерино.

След подновяването на играта Нюкасъл създаде отлична възможност, която бе пропиляна от Исак.

Лондончани отговориха с възможност пред Райс, но ударът мина покрай гредата.

В края на срещата Арсенал получи отлична възможност за изравнително попадение, но и Габриел Жезус не бе точен.

Барселона победи трудно испанския третодивизионен КД Гуадалахара (ВИДЕО)

Головете паднаха късно през второто полувреме

Челси не допусна изненада и е на 1/2-финал в Карабао Къп (ВИДЕО)

Алехандро Гарначо и Педро Нето влязоха от пейката, за да донесат победата

Дембеле: Упоритата работа се отплаща (ВИДЕО)

Най-добрият футболист на ФИФА Усман Дембеле се наслаждава на "фантастична година" заедно със своите съотборници в Пари Сен Жермен.

НА ЖИВО: Кардиф - Челси 1:2 (ВИДЕО)

Следете мача на живо с нас тук

Мареска: На 100 процента съм отдаден на Челси

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви намерението си да продължи да работи с отбора.

Испанските съдии скочиха на Реал Мадрид

Търпението на испанските футболни съдии се изчерпа и те реагираха с дълго и категорично официално становище.

Челси “плаща” сериозно за титлата от Световното клубно

“Сините” бележат ръст на контузиите от 44 процента

Джейми Карагър не вижда Салах в Ливърпул през следващия сезон

Джейми Карагър изрази съмнения, че Мохамед Салах ще бъде част от Ливърпул и през следващия сезон, но същевременно призова египетския нападател да остане в тима до края на настоящата кампания, за да си тръгне по достоен начин от „Анфилд“.

Усман Дембеле спечели наградата “The Best”(ВИДЕО)

Айтана Бонмати грабна приза при дамите