Венгер отсече: Уилшир не е добре, със сигурност пропуска Евро 2012

Венгер отсече: Уилшир не е добре, със сигурност пропуска Евро 2012

Мениджърът на Арсенал съобщи официално лошата новина след вчерашната загуба от Уигън

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че Джак Уилшир ще пропусне мачовете до края на сезона и няма да може да защити екипа на Англия на Евро 2012. Полузащитникът на "топчиите", които вчера загубиха с 1:2 от Уигън, бе разочарован от влошаване на контузията му в глезена, получена през юли в мач срещу Ню Йорк Ред Бул.

 

Информациите на Острова сочеха, че има големи надежди играчът да се възстанови преди края на кампанията и точно навреме, за да започне подготовка за европейското в Полша и Украйна. 

 

"Джак няма да играе до края на сезона, както и на Евро 2012, това е сигурно. Той е опустошен от новината. Няма да може да тренира поне до следващата седмица. Демонстрира прогрес, но лек прогрес", каза френският тактик след загубата вчера на "Емирейтс".

 

"Всичко, което го държеше до момента, беше фактът, че може и да не се възстанови за края на сезона с нас, но поне ще играе в Полша и Украйна. Сега вече е ясно, че няма да може. Неговото възстановяване не е достатъчно бързо, за да си мислим, че ще играе на европейското", добави Венгер.

 

Той коментира и евентуалната идея Уилшир да играе за Англия на Олимпиадата в Лондон.

 

"Олимпийските игри биха били най-лошата идея за него. Когато не е играл една година, той ще се нуждае от добра и постепенна подготовка за началото на следващия сезон. Когато е здрав, тогава ще може да мисли за националния си тим. Не, че не искам той да отиде на Олимпиадата. Просто той има други приоритети сега. Футболната Асоциация е наясно с фактите. В момента мениджърът на "трите лъва" е невидим, задова не мога да му кажа лично", завърши изявлението си треньорът. 

Гатузо хвърли оставка като селекционер на Италия

След фиаското за Мондиал 2026

Челси наказа една от звездите си

Полузащитникът Енцо Фернандес беше изваден от състава на Челси от мениджъра Лиъм Росиниър за предстоящите мачове от Купата на Футболната асоциация на Англия срещу Порт Вейл и във Висшата лига срещу Манчестър Сити.

Поискаха Гатузо да остане начело на националния отбор на Италия

Италианската футболна федерация е поискала от Дженаро Гатузо да остане начело на националния отбор за приятелските мачове през юни, а отговор от специалиста се очаква следващата седмица, продължава да твърди вестник Gazzetta dello Sport.

Морган Роджърс е склонен да напусне Астън Вила

Офанзивният полузащитник на английския футболен клуб Астън Вила Морган Роджърс е склонен да напусне отбора през лятото, съобщава „Скай Спортс“.

Федерико Киеза се завръща за Ливърпул

Футболистът на Ливърпул Федерико Киеза, който напусна лагера на националния отбор на Италия по време на международната пауза, ще бъде на разположение за мача на мърсисайдци срещу Манчестър Сити от турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия (ФА Къп) в събота.

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят