Венгер съветва Арсенал как да спечели титлата

Венгер съветва Арсенал как да спечели титлата

Вижте подробности

Мениджърът на Арсенал Микел Артета търси съвет от бившия треньор Арсен Венгер, тъй като клубът има за цел да сложи край на 20-годишното си чакане за титлата във Висшата лига този сезон, каза испанецът преди неделното пътуване до Тотнъм Хотспър.

Победа над техните съперници от северен Лондон може да стимулира надеждите на „артилеристите“ да вдигнат титлата. Футболистите на Артета водят в класирането с една точка пред Манчестър Сити, който се изправя срещу Нотингам Форест по-късно в неделя, но е и с мач по-малко.

По време на 22-годишния си мандат Венгер изведе Арсенал до три титли в лигата, през 1997-98, 2001-02 и забележителния сезон на "непобедимите" през 2003-04.

Арсенал остана без поражение през цялата кампания в лигата 2003-04 и спечели титлата с равенство 2:2 в дербито на северен Лондон на стадиона на Спърс „Уайт Харт Лейн“.

„Разговарях с Венгер няколко пъти. Имаше определени теми, които обсъждахме за това как са спечелили титлата и представянето в по-късните етапи от кампанията.

Венгер говореше за това, когато бях играч. За това време от сезона, в края, става дума за намиране на начин да спечелиш мача. Можеш да го направиш по различни варианти, когато гледаш как те са спечели титлите. И как печелеха определени мачове с много, много близки разлики. Той винаги говореше за това, за фините разлики и какво ще се промени в  случая, за да се получат нещата“, заяви Артета на пресконференция.

Петият Тотнъм, който не е имал мач от две седмици, се стреми към четвърто място във Висшата лига. След Спърс, „топчиите“ играят срещу Борнемут, Манчестър Юнайтед и Евертън до края на първенството. 

Компани: Искаме да ни наричат най-добрия отбор в Европа през следващия сезон

„Ще седя някъде на стадиона, не много далеч от моя отбор", каза треньорът на Байерн

Официално: Фенербахче остана без треньор

Доменико Тедесков вече не е наставник на турския гранд

Лука Модрич претърпя операция

Полузащитникът на Милан и хърватския национален отбор Лука Модрич претърпя успешна операция след фрактура на лявата си скула, съобщи Хърватската футболна федерация, седмици преди 40-годишният халф на Милан да участва в петото си Световно първенство.

Манчестър Юнайтед си гарантира участието в Шампионска лига (ВИДЕО)

“Червените дяволи” победиха Брентфорд в слаб мач на Игор Тиаго

Словакия остана без селекционер

Калцона напусна заради несъгласие с новия договор

Прогноза: Гол/гол в Париж

ПСЖ приема Байерн във финал преди финала