Венгер защити своето решение да даде два дни почивка в Арсенал

Венгер защити своето решение да даде два дни почивка в Арсенал

Не виждам защо изведнъж това стана пробле, не всичко е физика, психиката също е важна, коментира Венгер

Арсен Венгер не разбира защо получава критики за решението си да даде два почивни дни на своите играчи тази седмица. Доста футболисти от първия отбор напуснаха Острова след победата над Съндърланд (4:1) през уикенда, след като Венгер даде разрешение за кратка почивка.

„Не виждам защо това изведнъж се превърна в проблем. Играем без почивка от Коледа насам, дори не трябва да се обяснявам защо давам почивка на играчите. Живеем в общество, в което всеки иска да контролира всичко. Това не го разбирам. Приключихме тежка серия мачове и аз дадох два почивни дни на момчетата, това е всичко”, заяви подразненият Венгер на въпрос за неочакваната ваканция.

Той подчерта, че във футбола не всичко е физическа сила и издръжливост, а психологическото разтоварване също е много важно.
„Понякога не всичко зависи от физиката. Психиката също е важна, защото сме под напрежение през цялото време. Не виждам нищо необичайно в даването на почивни дни”.

Френският мениджър обяви, че Месут Йозил ще се върне в игра с „презаредени батерии”, а Венгер обмисля вариант с Томас Вермаелен като ляв бек, ако Начо Монреал и Киърън Гибс не се оправят навреме.
Мирча Луческу е в медикаментозна кома

Мирча Луческу е поставен в медикаментозна кома, съобщава румънският вестник GSP

Контузия в гърба измъчва Десподов преди дербито с Панатинайкос

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов не попадна в групата на ПАОК за първия мач срещу Панатинайкос от плейофната фаза в гръцкото първенство

Симоне Индзаги: Италианският футбол ще се възстанови

Бившият старши треньор на Интер Симоне Индзаги настоява, че италианският футбол „ще се възстанови“ след неуспеха да се класира за Световно първенство за трети пореден път

Слот има последен шанс да спаси поста си

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот е все по-близо до раздяла с клуба след края на настоящия сезон

Фаворитите във ФА Къп се разминаха на полуфиналите

Манчестър Сити и Челси могат да се срещнат на финала на ФА Къп, след като жребият за полуфиналите размина двата големи фаворита, които останаха в битката за трофея след отпадането на Арсенал и Ливърпул

Киву: Показахме зрялост

Старши треньорът на Интер Кристиан Киву коментира победата с 5:2 над Рома в домакинството от 31-ия кръг на италианското първенство