Вердер оцеля срещу Нюрнберг и излезе начело в Бундеслигата

"Бременските музиканти" играха с десет души от 17-ата минута на двубоя

Отборът на Вердер (Бремен) излезе начело в Бундеслигата, след като завърши при равенство 1:1 гостуването си на Нюрнберг от шестия кръг на немския шампионат. Така Вердер вече има 13 точки и дели първата позиция с Борусия (Мьонхенгладбах), като трябва да се има предвид, че досегашният лидер – Байерн (Мюнхен), има мач по-малко.

„Бременските музиканти” завършиха срещата с десет души, след като от 17-ата минута играха с човек по-малко, защото Тим Вийзе бе изгонен заради нарушение срещу Кристиан Айглер. Въпреки това, резултатът бе открит именно от гостуващия тим, благодарение на Мехмет Екичи, който се разписа от около десетина метра. Нюрнберг създаде доста опасности през първата част, но влезлият на мястото на Вийзе Себастиан Миелиц не допусна попадение.

През втората част домакините продължиха да са по-активният тим на терена и създадоха безброй опасности пред вратата на Вердер, но достигнаха само до едно попадение, което бе дело на Филип Волсшейд в 62-ата минута. „Бременските музиканти” пък имаха едно единствено положение, пропиляно от Клеменс Фритц. Нюрнберг така и не достигна до победен гол и мачът завърши наравно 1:1.