Виера предлага отнемане на точки при расизъм

Виера предлага отнемане на точки при расизъм

Французинът отиде още по-далеч и призова за изхвърляне от евротурнирите при рецидив

Бившият капитан на Арсенал и Манчестър Сити Патрик Виера призова за сурови наказания за клубовете, чиито фенове проявявят откровен расизъм. Отнемане на точки и изваждане от европейски турнири, препоръчва Виера при оскърбителни скандирания от страна на привържениците. 

Бившият капитан на Франция и Световен шампион от 1998-а година призова ФИФА, УЕФА и Английската футболна асоциация да поведат сериозна битка след последните случаи, особено в Източна Европа и на Балканите. 

"Ако ние действително искаме да се преборим с расизма, трябва ясно да се покаже на целия свят, че сме задружни в това си намерение. Клубовете трябва да започнат да контролират своите привърженици, защото никога не е ясно до къде може да ескалират нещата, призова Виера. 

В момента бившият футболист е мениджър по развитието на Манчестър Сити, каквото и да означава това. Той даде пример с два случая от първенствата на Острова и добави, че с казусите на Джон Тери (Челси) и Луис Суарес (Ливърпул) Англия е на кръстопът. Феновете на Уест Хям пък са последния пример, след като пяха обидни песни срещу Тотнъм. 

ПСЖ “писа петица” на Рен (ВИДЕО)

Парижани остават на точка зад лидера Ланс

Атлетик (Билбао) победи Атлетико в късна драма (ВИДЕО)

Втора поредна загуба за “дюшекчиите”

Салах избухна срещу ситуацията си в Ливърпул

Египтянинът даде интервю по темата

Хари Кейн влезе в Топ 5 на Бундеслигата

Хари Кейн отново впечатли с изявите си за Байерн Мюнхен, записвайки хеттрик при разгромната победа с 5:0 над Щутгарт в 13-ия кръг на Бундеслигата.

Барселона победи Бетис в шоу с 8 гола (ВИДЕО)

Феран Торес се отличи с “хеттрик” за успеха

ДРАМА! Лийдс стигна до точката срещу Ливърпул - 3:3 (ВИДЕО)

Илия Груев и компания наваксаха пасив от 0:2 и 2:3

ОБЗОР: Интер излезе начело в Серия А (ВИДЕО)

Интер Милано постигна убедителна победа над Комо с 4:0. По този начин поне временно "нерадзурите" излязоха на първо място в класирането, преди мачовете на Милан и Наполи утре и в понеделник.

Прекъснаха мач в Чемпиъншип заради починал фен

Домакинският мач на Чарлтън Атлетик срещу Портсмът в Чемпиъншип бе прекъснат заради спешна намеса на медицинския екип на трибуните, като след това от клуба от Лондон съобщиха, че фен е починал в болницата, предаде Ройтерс.

Ланс дръпна във Франция

ПСЖ обаче е с мач по-малко