Винисиус: Искам да оставя следа в Реал Мадрид

Винисиус: Искам да оставя следа в Реал Мадрид

Нападателят Винисиус предпочита да продължи договора си с Реал Мадрид пред трансфер в саудитското първенство

Той обяви намеренията си по време на пресконференция преди двубоя на испанците в Шампионската лига по футбол срещу градския съперник Атлетико Мадрид. 

"Приемам слуховете за трансфер със спокойствие. Имам договор с Реал Мадрид до 2027 и се надявам скоро да го продължа. Тук съм щастлив и за мен бе мечта да играя редом до най-добрите футболисти в света, с най-добрия мениджър, най-добрия президент и най-добрите фенове. Не мисля, че има по-добра ситуация за мен", заяви нападателят. 

"Искам да продължаваме да пишем история и се надявам един ден да се отплатя на клуба, президента и привържениците за всичко, което те ми дават. Надявам се да продължавам да играя за Реал Мадрид и да вкарвам голове.  

"Отдавна свикнах да печеля трофеи и искам да продължавам да го правя. Целта ми е да оставя отпечатък в клубната история, а тук това е много трудно заради всичките легенди, преминали през Мадрид в миналото. Искам и аз да бъда сред тях. Срещу Атлетико ни чака голям мач, а Реал Мадрид е създаден за това, особено като стане въпрос за Шампионската лига".  

През миналия сезон Винисиус вкара 24 гола за Реал Мадрид и вдигна трофеите в испанското първенство и Шампионската лига. Бразилецът обаче не успя да спечели "Златната топка", за която бе предпочетен Родри от Манчестър Сити. 

ОФИЦИАЛНО: Рюдигер отнесе много тежко наказание заради своеволията си

Той бе наказан за цели шест мача

НА ЖИВО: Барселона – Интер (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете тук полуфинала в Шампионска лига

Тежък удар за Атлетик Билбао: Голмайсторът на отбора е аут за мача с Юнайтед

Сансет има мускулна травма

Бивш треньор на Реал (Мадрид) може да поеме националния отбор на Катар

Хулен Лопетеги е фаворит за поста

Филип Лам си спомни за мачовете срещу Меси и Кристиано

"Подготовката за Роналдо изискваше също толкова много работа, но от различна специфика"

Вече е сигурно: Влахович се разделя с Ювентус през лятото

Нападателят не успя да се разбере с клуба за нов договор

В Испания: Родриго напуска Реал при треньорска рокада

Винисиус и Килиан Мбапе са водещите нападатели на "белите" в момента

Кирил Десподов поднови тренировки

Българският национал направи днес първа тренировка на терен след почти месец

Четирима напускат Волфсбург в края на сезона

Бившият германски национал Кевин Беренс ще напусне тима на Волфсбург в края на сезона, съобщиха от клуба от Бундеслигата.