Волфсбург елиминира РБ Лайпциг и ще има нов носител на Купата на Германия (ВИДЕО)

"Биковете" отпаднаха рано-рано от турнира, който миналата година спечелиха

Купата на Германия ще има нов победител през този сезон, след като актуалният носител на трофея РБ Лайпциг отпадна още във втория кръг от надпреварата. „Биковете“ загубиха с 0:1 гостуването си на Волфсбург и така са аут от турнира, който спечелиха през миналия сезон. В герой за „вълците“ се превърна Вацлав Черни, който вкара единствения гол в мача.

Четвърт час след началото на срещата трибуните на „Фолксваген Арена“ избухнаха, след като Тиаго Томаш намери Вацлав Черни в наказателното поле и седмицата на „вълците“ прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Петер Гулачи.

Лаайпциг се хвърли в атаки, като в 21-ата минута Бенямин Хенрикс пое топката в наказателното поле, на след удара му топката мина над вратата.

Три минути след началото на втората част с удар се отчете и Давид Раум, но топката рикошира в левия страничен стълб.

Нещата за „биковете“ излязоха от контрол в 56-ата минута, когато съдията Флориан Бадщубер показа жълт картон на Юсуф Поусен, който бе втори за него и така датчанинът напусна терена преждевременно.

Волфсбург имаше шанс да удвои, когато в 62-ата минута Томаш бе изведен в близост до вратата на РБ Лайпциг, но бранител на „биковете“ му изби топката от краката.

До края на мача хората на Марко Розе опитаха да стигнат до изравнително попадение, но численото изоставане на терена компрометира шансовете им и така „вълците“ детронираха носителя на Купата на Германия.

В друг мач от 1/16-финалите на турнира Щутгарт елиминира Унион Берлин след успех с 1:0 с гол на Денис Ундав.

Тиаго Силва ще продължи във Флуминензе

Ветеранът се разделя с Челси през лятото

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Хетафе преговаря с Юнайтед за нов наем на Грийнууд

Той играе доста успешно в испанския тим

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), но отборът му не успя да победи (ВИДЕО)

Тимът на българина завърши 3:3 с Университатя Клуж

Монца открадна точка от Лацио в последния момент (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха равенство 2:2