Време е за първи финал в Англия за сезона

Време е за първи финал в Англия за сезона

Челси търси реванш от Ливърпул

Настъпи момента за първи финал през сезона в Англия. Лице в лице се изправят Челси и Ливърпул, а спорът е за Купата на Лигата, известен още като Карабао Къп. 

"Сините" са тези, които имат да си връщат, след като преди 2 години отстъпиха на мърсисайдци в битката за трофея след изпълнение на дузпи.

На свой ред тимът на Юрген Клоп преследва исторически 10 трофей от надпреварата, но и към момента е №1, а втори е Манчестър Сити с 8.

Пътят към финала

"Сините" от "Стамфорд Бридж" се справиха последователно с Уимбълдън, Брайтън, Блекбърн, Нюкасъл и Мидълзбро, за да си осигурят мача на "Уембли". Най-трудно бе срещу "свраките", където Челси стигна късно до 1:1, за да победи с дузпи. На полуфинала пък се разправи с Боро след 0:1 като гост и убедително 6:1 на реванша. 

На свой ред Ливърпул имаше за съперници Лестър (3:1), Борнемут (3:1), Уест Хем (5:1), а на полуфинала се разправи и с Фулъм след 2:1 и 1:1.

Отсъстващите

И в двата отбора ще има отсъстващи футболисти по различни причини. Почетино не може да разчита на Рийс Джеймс, Марк Кукурела, Ромео Лавия, Карни Чукуемека, Уесли Фофана, Беноа Бадиашвил, а под въпрос до последно ще бъде и опитният бранител и капитан на отбора. Тиаго Силва.

В същото време Клоп ще гради състав без Трент Александър-Арнолд, Жоел Матип, Тиаго Алкантара, Диого Жота, Алисон, Къртис Джоунс, а в последния момент ще решава за Мохамед Салах, Дарвин Нунес и Доминик Собослай.

Двубоят е от 17 часа българско време и може да бъде гледан на живо в ефира на Диема спорт 2. 

 

 
Легендарен вратар на Милан почина на 95 години

Легендарният вратар на Милан Лоренцо Буфон почина на 95-годишна възраст в Латизана в следствие на сърдечен арест, съобщават италианските медии

Рашфорд подгони рекорд на Христо Стоичков

Челси – Барселона безспорно е днешното дерби в Шампионска лига

Унгарец ще свири Лудогорец - Селта

Унгарецът Балаж Берке ще ръководи петата среща на Лудогорец (Разград) в турнира на УЕФА Лига Европа - домакинството на Селта (Виго), която е в четвъртък (27-и ноември) от 19:45 часа на стадион „Хювефарма Арена“

Дембеле: Всички са доволни, че спечелих „Златната топка“

Усман Дембеле, нападателят на ПСЖ и лице на най-новото издание на GQ France, където беше избран за Мъж на годината за 2025 г., коментира триумфа си със „Златната топка“ тази година

52 милиарда долара са взети от Турция заради скандала със залаганията

Приблизително 52 милиарда долара са били взети от Турция в резултат на скандала със залагания в местния футбол според президента на Турската футболна федерация Ибрахим Хаджъосманоолу, цитиран от HT Spor

Аморим: Евертън бяха по-добри и с 11, и с 10 човека

Най-дългата серия без загуба за Манчестър Юнайтед под ръководството на мениджъра Рубен Аморим от три успеха и две равенства завърши с поражението с 0:1 от Евертън в понеделник вечер

Виртц скоро се завръща за Ливърпул

Една от звездите на Ливърпул - Флориан Вирц, който пропусна последния мач заради мускулна травма, може да се завърне в игра съвсем скоро

Гари Невил попиля от критика играчите на Манчестър Юнайтед

Бившият играч на Манчестър Юнайтед и сегашен анализатор на Sky Sports Гари Невил логично бе доста критичен към представянето на "червените дяволи" снощи срещу Евертън при загубата с 0:1 на "Олд Трафорд“.

Световен шампион се върна на терена след 2 години наказание за допинг

След продължителен период далеч от спорта, аржентинският полузащитник Алехандро „Папу“ Гомес, който вдигна Световната титла заедно с Лионел Меси в Катар през 2022 г., официално се завърна на терена